Valentino Rossi még két évig a Yamahánál marad

Rossi jelenleg a második helyen áll a világbajnokságban, nyolc versenyb?l ötször végzett dobogós helyen, négyszer volt második.

„Nagy örömmel jelentem be, hogy a Yamahával új szerz?dést írtunk alá, és együtt folytatjuk a MotoGP-ben további két évig. Nagyon büszke vagyok erre az eseményre, nagyon fontos számomra, mert igazán élvezem a közös munkát a csapatommal és a japán és európai srácokkal egyaránt, aki végigkísértek szinte az egész pályafutásom során. Ez nagyszer?, hiszen ez volt a célom, folytatni akartam, jól érzem magam, motivált vagyok, hogy a legjobbat nyújtsam. Nagyon örülök, hogy továbbra is az YZR-M1-em nyergében versenyezhetek, ami már annyi éve fontos helyet foglal el a szívemben, és ott is marad idén és az azt követ? két szezonban. Egy nagy „köszönöm” jár mindenkinek, továbbra is igyekszem a maximumot nyújtani, hogy a mez?ny elejében végezzek, és jó versenyeket fussak. Jó mulatást!”

Movistar Yamaha MotoGP

Lin Jarvis, ügyvezet? igazgató, Yamaha Motor Racing:
„Nagyon örülök, hogy megkötöttük a szerz?dést Valentinóval 2015-re és 2016-ra. A Yamahához való 2013-as visszatérése óta a közös munka mindenki számára pozitív élmény. A két „otthontól távol” töltött év után Valentino tavaly visszatért nem csak hozzánk, hanem szeretett YZR-M1-éhez is. Rajongók a világ minden táján boldogan figyelték, ahogy visszalendül versenyképes formájába, és ismét örömét leli a motorozásban. A „móka faktor” dönt? fontosságú Valentino számára az eredményességhez, valójában mikor 2004-ben el?ször csatlakozott hozzánk, az egyik legfontosabb motiváló tényez? az a vágya volt, hogy a Yamahánál kialakíthatja azt a környezetet, amiben élvezheti a versenyzést. Az élvezet nyilvánvaló mindenki számára, aki találkozik vele a MotoGP kapcsán, látja a tévében, és megmutatkozik az idei nagyszer? versenyeredményeiben is, ahol második a világbajnokságban. Várjuk a következ? két és fél évet együtt, azt szeretnénk, ha Valentino a Yamahával maradna sportkarrierje végéig és azt követ?en is.”

Fotó: Valentino Rossi VR46 Official, Movistar Yamaha MotoGP