Supersport: Q1

Az lett, ami a felkészülési teszteken is volt, vagyis a Ten Kate CBR600RR-ei vertek mindenkit a Supersport els? edzésén. A tavalyi bajnokságban negyedik helyre ér? francia Sébastien Charpentier igazi jelenség, mióta a holland csapat Hondáján ül. Pár kör elég volt neki, hogy bebiztosítsa els?ségét, végül csak csapattársa, Katsuaki Fujiwara tudta megközelíteni (sz?k 1 mp-re). Ami azt illeti, a japán versenyz? is magára talált a suzukis csalódások után.

Michel Fabrizio pocsékul kezdte karrierjét a WSS-ben: a Q1 tizedik percében kicsúszott. A harmadik körid? az övé, de még így is jókora késést jegyez Charpentier mögött: 1”068. Az olasz Fabriziónak viszont sikerült legy?rnie kollégáját Foret-t, aki a turnus nagy részében el?tte volt.

Gianluca Nannelli hatékonynak t?nt, de négy kör után elszállt a Ducatival: ‘nem vette be a sebességet, túl gyorsan érkeztem a kanyarba, és fékezésnél bezárt a kormány’. Az esés el?tt Nannelli nem állt
rosszul: így elvesztegette ideje nagy részét, az utolsó pillanatban tudott visszatérni a pályára a tartalékmotorral. A Ducati 749R így is a WSS leggyorsabb bringája.