Térdszalag szakadással is klasszis Szvoboda Bence

Nem csak Németh Kornél öregbíti a magyar motokrossz hírnevét határainkon túl. Szvoboda Bence idén a cseh bajnokság MX2-es kategóriában is versenyzik a magyar bajnokság MX1-es géposztálya mellett és meggy?z?en szép eredményeket szállít csapatának. Legutóbb ráadásul sérülten kellett motoroznia, ennek ellenére a bravúros második helyen végzett az összesítésben.

A motokrossz közvetítéseinkb?l tudhatjátok, hogy az MX1-es címvéd?, Szvoboda Bence milyen balszerencsésen kezdte ezt az évet. Önhibáján kívül súlyos sérüléseket szedett össze télen (elszakadt a lánca egy ugratás közben, és ráesett a motor), ami a bajnokság els? négy fordulójára nagyon is rányomta bélyegét. Gyógyulni alig volt ideje, hiszen egymást érték a versenyek itthon és külföldön egyaránt.

Szvoboda Bence

Csehországban MX2, itthon MX1. Nehéz az átállás a két kategória között.
(fotók: Jiri Zanat, motorinfo.hu)

Bencének 2010-ben a színvonalas cseh bajnokságban is helyt kell állnia, ami a fent említett körülmények dacára kisebb részsikere korlátozódott csupán. Eddig. A legutóbbi, utolsó el?tti kaplicei fordulón, szenzációs motorozással a második helyet szerezte meg összetettben, úgy hogy a futam után derült ki, elszakadt a térdében az els? keresztszalag, ami egy balszerencsés edzés végeredménye.

“Brutális volt a pálya, f?leg a futamokra mentek szét nagyon.” – mondja Bence. “Az els? edzésen még csak tapogatóztam, a kvalifikáción próbáltam magam maximálisan odatenni. Ez a hatodik helyre volt jó. Az els? futamban jól sikerült a start, negyedik-ötödik helyen mentem, nagy volt a csata a pozíciókért. Majd kiesett el?ttünk egy versenyz?, úgyhogy hirtelen a harmadik helyen találtam magam. Már szinte a zsebemben volt ez a hely, amikor megzavart egy lekörözött versenyz? és Milan Spicak ezt könyörtelenül kihasználta. Negyedik lettem végül. Nagyon elszomorított ez az eredmény.”

Egy kis plusz mindig jól jön.
(fotó: Jiri Zanat)

“A második futamra próbáltam összeszedni magam, de nagyon sokat kivett bel?lem ez a csata, ráadásul a térdem sem volt a legjobban. Én is meglep?dtem azon, hogy ezekután enyém lett a holeshot, bár Tomas Simkónak jött ki jobban a kanyar. Nagy volt a tempó és a harc is. Egy négyes boly alakult ki, ment az adok-kapok. Aztán már csak azt vettem észre a csata hevében, hogy piros zászlóval leintik a futamot. Szerencsére akkor a második helyen voltam, így összetettben is ez az eredmény maradt. A futam után megnézettem a térdemet Dr. Majzik Ern?vel, sajnos ekkor derült ki, hogy elszakadt a keresztszalagom. Így fogom befejezni az idei szezont, majd csak szeptemberben fekszem kés alá.” – összegezte a cseh hétvégét Bence.

“Nagy köszönettel tartozom a barátn?mnek, apukámnak és a szponzoraimnak, hiszen nélkülül tényleg nem sikerült volna ez az eredmény. Köszönöm az Lr Cosmetis Ados-nak, az OKR KTM-nek, a Goldfrennek, a Pirellinek, az Universalmotornak, Havasi Zolinak a WP-t?l és a Maximum Energy-nek a támogatást.”

A többiek

Bencén kívül még Déczi Balázs és Bódis Roland volt ott az MX2-es mez?nyben, sajnos nekik nem sikerült ilyen jól ez a verseny. Balázst a technika hátráltatta, az els? futamot fel kellett adnia, a másodikban pedig egy tömegbukásba keveredett, Roland pedig a 22. és 24. helyen végzett.

Az MX1-ben Lécz Gerg?, Borka Jani és Kerner Laci képviselte hazánkat. Janika a 14., Gerg? a 23., Laci a 24. helyen fejezték be a futamokat.