Troy Papa odapörkölt

Rossz hírünk van annak, aki azt hitte az öreg már csak a mezőny végén fog körözni. Troy az idei évben visszatért a versenyzéshez, egy ideig keresgélt pilótát a saját csapatához a megüresedett motorjára de végül ráébredt, hogy még Ő is elgurulgatna egy szezont. A videón jól látszik a kor különbség a mezőny és a 48 éves Troy között.

Az első verseny most hétvégén volt és Baylisstic egyből egy második helyezéssel debütált. A rajtot nem kapta el jól a Ducati Pannigale R nyergében versenyző volt világbajnok de a végére ledolgozta a hátrányt. Igaz a versenyt a megszakították de a legnagyobb harc így is Troy Herfoss ( Honda ), Josh Waters ( Suzuki ) és Troy Bayliss ( Ducati ) között zajlott. A végén a nyilatkozatokban mindenki kiemelte, hogy fantasztikus élmény volt egy igazi legendával versenyezni. Mindkét ellenfél már volt Ausztrál bajnok így érthető a kiélezett harc. Végül a Honda nyergében ülő Herfoss nyerte az első versenyt. A második futamban aztán a Yamaha versenyzője Wayne Maxwell revansot vett és közel 1 másodperces előnnyel behúzta a győzelmet. Bayliss ötödik lett Herfoss mögött.

A család másik tagja Oliver is versenyzett a hétvégén supersport 300 kategóriában és meg is nyerte a versenyt egy Kawasaki EX300 nyergében.