Le Mans, végállomás

A francia Kawasaki SRC csapat nyerte (Leblanc, Foret, Salchaud összetételben) a 2013-as Le Mans-i 24 órás viadalt, az Endurance világbajnokság (EWC) utolsó idei felvonását. Zsinórban ez volt a franciák negyedik sikere úgy, hogy Gregory Leblanc-t minden egyes alkalommal soraikban tudták a legendás pályán.

Az EWC bajnoka pedig a SERT lett – Philippe, La Costa, Cudlin alkották a csapatot. Pedig borzasztóan kezd?dött és úgy is folytatódott számukra a verseny: a pole-ból indulva alig negyed óra elteltével Philippe elcsúszott a motorral, ez nagyon sokba került a suzukisoknak, akik nem is jöttek feljebb a 26. helynél.

Viszont a legf?bb riválisok sem villogtak, és ez volt a SERT szerencséje: a Checa, Foray, Lagrive felállású Yamaha GMT94 harmadik lett bár, de a SERT így is meg?rzött 5 pontnyi el?nyt. 2013-ban meglett a Suzuki Endurance Racing Team 13. világbajnoki címe. Miután az áprilisi Bol d’Or-t is ?j nyerték, a két verseny összetettje alapján elbírált Master of Endurance titulust a Kawasaki SRC hódította el.

Ne feledkezzünk meg a legendás – a Bugatti pályán 1978 óta, idén 36. alkalommal megrendezett – verseny második helyezettjér?l: a Suzuki R2LC-é az ezüst, Gabbiani, Buisson mellett a ‘sztárvendég’ Guy Martin volt: az országúti versenyek specialistáját a Suzuki Tyco ‘adta kölcsön’. Martinnak több szerencséje volt, mint Honda TT Legends-es kollégáinak: a Rutter, Dunlop, Andrews trió (igen, a f?nök McGuinness papa átadta helyét Dunlopnak) egy komoly éjszakai baleset miatt kiállni kényszerült. A futam hatodik órájában történt balesetbe négy pilóta keveredett bele: a 29 éves Andrews mindkét lába, egyik alkarja, válla, néhány bordája eltört, három csigolyája sérült, tüdeje perforálódott.