Phillip Island: Tóthék az els? napról

Kis csapatunk ‘röpke’ 25órányi utazás után, fáradtan, de pozitív reményekkel telve péntek éjjel érkezett meg Melbourne-be. Innen még kétórányi autóút várt rájuk a Superbike Világbajnokság els? futamának otthont adó Phillip Islandig. Szombaton és vasárnap már a pályán tevékenykedtek, kipakolták a ládákat, összeállították a boxot és a motorokat, hogy az ottani id? szerint hétf? reggel kilenckor kezd?d? els? hivatalos teszten részt vehessenek versenyz?ink.

15-25 km/órás szél, felh?s, záporos id? várta a mez?nyt az ausztrál pályán. Mind a technika, mind a versenyz?ink a mai napi teszten debütáltak ésv az eredmények alapján kijelenthetjük, hogy sikerrel zárták a napot.

Az els? teszt-periódus alatt még vizes volt a pálya, így Németh Balázs sokáig a boxban maradt, míg Tóth Imi vizen is rótta a köröket. Nem is akármilyen eredménnyel, hiszen végig az els? ötben volt. Miután felszáradt a pálya Balázs is nekilendült és bár csak tíz kört ment, sikerült a 18. id?t motoroznia. Imi ezen az edzésen a 20. id?eredményt érte el.

A második teszt-periódusra versenyz?ink sokat gyorsultak. Imi 3,5 másodpercet hozott az idején és a 19. helyen zárt. Balázs is javított, de sajnos némi technikai gond akadt a motorjával, így hamarabb be kellett fejezze a tesztet. Ennek ellenére a 20. helyen végzett. A fiúk egyel?re elégedettek a technikával, a csapatban is tökéletes az összhang, jó a hangulat. Most Balázs motorjára koncentrálnak, hogy holnap, a második tesztnapon gond nélkül tudjon majd motorozni.

A hét további napjaira száraz, napos id?t jósolnak és ha sikerül minden problémát elhárítani, ígéretes futamra számíthatunk a hétvégén.

A futamot az Eurosport február 27-én, vasárnap hajnali 3 óra 15 perckor közvetíti él?ben. Az edzések eredményeit a www.worldsbk.com weboldalon követhetik nyomon.

forrás: Team Tóth