A Brembo 62 világbajnokságon mintegy 500 címet szerzett az idei évben

Egészen elképesztő sajtóközleményt tett közzé a az olaszországi bergamói székhelyű fék specialista. A cégnek még soha nem volt ilyen sikeres éve a 47 éves versenytörténete alatt. A cég termékeivel felszerelt motorkerékpárok és autók mintegy 62 világbajnokságon 500 címet szereztek a márkának. A győztes eredményeket sokszor a Brembo csoport tulajdonában lévő cégek, mint a Marchesini, Ap Racing, SBS Friction vagy a J.Juan szerezték.

A MotoGp-n hat egymást követő évben szerelték fel mind a 30 versenyző motorját, azokat is beleértve akik csak egy versenyen vettek részt. Története során a Brembo több mint 500 futamgyőzelmet gyűjtött be a kétütemű GP500 és a négyütemű motorok versenyében. A MotoGP kategória 2002-es bevezetése óta mind a 347 megnyert GP-t Brembo fékkel szerelt motorral nyerték meg.

A MotoGP mellett A Brembo jelen van a Moto2, Moto3 és WorldSBK (Marchesini) futamokon is.