A Team Toth nürburgringi versenye

Németh fantasztikus teljesítménnyel 11helyet javítva rajtpozícióján a 17, Tóth technikai gondok miatt visszacsúszva a 20. Németországban. A nürburgringi futammal a 11. állomásához ért a Supersport Világbajnokság 2012-es szezonja, melyb?l már csak két további futam van hátra. Az id?járás nagyon kedvez?en alakult az egész hétvégén, az itthonihoz hasonló, kellemes nyárias meleg volt a jellemz?.

Tóth Imre az összes edzésen remekelt, ám a futam nem jött össze neki. Németh Balázs ezzel szemben, szinte az egész hétvégén technikai gondokkal küzdött, de a versenyen (szokásához szerint) fantasztikus teljesítménnyel, 11 helyet javítva rajtpozícióján, mindössze egy hajszállal maradt le a pontszerzésr?l. A hétvége eseményeir?l az alábbiakat nyilatkozták a Racing Team Toth pilótái.

Németh Balázs #38: „A bemelegítésen kipróbáltunk egy új áttételt, amivel egy kicsit rövidebb is lett a tengelytáv. Ezzel a beállítással mentem a versenyen is, ebb?l próbáltam meg kihozni a maximumot. A verseny elején voltak ismét problémám volt a fékkel, de szerencsére kaptam egy új fékkart, amivel menet közben is tudtam állítani a fékpontokat. Lassan tudtam csak felzárkózni az el?ttem lév?kre és tudtam is el?zni párat. De nem volt könny? dolgom, nagyon nehezen tudtam el?zni. Szélárnyékból nem nagyon tudtam kibújni, mert nem volt annyira er?s a motorom, hogy melléjük érjek. Amikor sikerült végre el?znöm, akkor az el?ttem lév?k ’védekeztek’, így nekem bele kellett fékeznem. Ezek alkalmával pedig rendre visszael?ztek a mögöttem lév?k. Nagy meccs volt tehát, de nem sikerült végül a pontszerzés. Csak a futam végére értem utol azt a bolyt, amivel haladtam. Emiatt eléggé mérges vagyok, mert már látótávolságra voltam a 15. helyt?l. A 18. helyen végeztem ugyan, de Leonov diszkvalifikálásával a 17. helyezést jegyzik majd az idei nürburgringi futamon a nevem mellett.’

Tóth Imre #10: „A warm up-unk nem volt annyira rossz, bár volt valami elektronikai gondunk, mert a verseny elején rángatott a motorom. A futamon bíztam a jó rajtban és azt reméltem, hogy az els? 10 versenyz?vel meccselhetek majd. Ehhez meg akartam nagyon nyomni az els? pár kört, hogy a mez?ny szétszakadása után már jó pozícióban lehessek. Ez azonban egyáltalán nem jött össze. Nagyon nem m?ködött semmi. A Hondám ereje a második kört?l mintha elveszett volna, majd a váltóelektronika is elszállt. Simán kellett volna az els? 10-ben végeznem, de ez most sem sikerült. Nagyon mérges vagyok, egy jó ideje nem jön nekünk össze, egyszer?en nincs szerencsénk! Az edzések jól sikerülnek, aztán a futamon mindig van valami gond. A következ? két pályát szeretem, remélem, ott majd sikerül jobb eredményt elérnünk. Egyel?re nem tehetek mást, mint hogy erre koncentrálok!”