ADAC, Aichwald: Magabiztos Rattray-dupla

Tyla Rattray ellenállhatatlanul motorozott a nyílt német motokrossz bajnokság harmadik állomásán, Aichwaldban. A Red Bull KTM Dél-afrikai favoritja az els? futamban 14 másodpercet vert Marcus Schifferre, a másodikban 8-at Németh Kornélra, ezzel a teljesítménnyel az összetett gy?zelem is ?t illette.

„Nagyon tetszett nekem a pálya, igaz a lekörözöttek megnehezítették az életemet. Ennek ellenére mindennel meg voltam elégedve, az ellenfelek is keményen hajtottak. Számomra tökéletes felkészülés volt a következ? világbajnoki fordulóra, és még az is elképzelhet?, hogy a következ? német bajnokin újra el fogok indulni” – nyilatkozta Rattray a futam után.

Kornél sajnos nem tudta gy?zelemre váltani a pole pozíciót, melyet utcahosszal szerzett meg a tegnapi edzések alkalmával. A magyar krosszos az els? futamban a harmadik, a záró felvonásban Rattray mögött a második helyen érkezett célba, ami összetettben az ezüstérmet jelentette Kori számára. Mivel a címvéd? és listavezet? Max Nagl nem indult ezen a viadalon, Kornélt egy csapásra a nyakába kapta: két egység választja el egymástól ?ket a pontvadászatban.

„Természetesen a gy?zelemért szálltam a ringbe, de ezzel az eredménnyel sincs okom szomorkodni. Az els? futamban eltörött a hátsó fékem, ami nem kevés id?mbe került. Els?sorban a rajtjaimon kell javítanom, mert egyszer?en rossz vagyok ebben, ez az egyik bökken?, ami az eredményeim útjában áll.” – sommázta a hétvégét Kori.

Kornélon kívül még három fiatal krosszos képviselte hazánkat ezen a fordulón: Kerék Krisztián a KTM Mx Time Racing Team, Szvoboda Bence a Schruf Racing Team színeiben indult az MX2-es géposztályban. Közülük csak Keréknek sikerült a pontszerzés: a második futamban elért 17. pozíciójáért kapott 4 pontot az eddig megszerzett 6 mellé, így jelenleg a 28. helyet foglalja el a pontvadászatban. Szvoboda Bence mindkét futamon lecsúszott a pontszerzésr?l, az els? állomáson szerzett egy pontjával a 43. helyen tanyázik a bajnokság értékelésében.

Most kaptuk a hírt, hogy Szvoboda Bence nem állt rajthoz a futamokon, mert az warm-up-on csúnyát esett, a medencéje megsérült.

A negyedik magyar krosszos Wiesz Márk (KTM Hungary) volt, ? a junior kategóriában állt rajthoz. A pontszerzés neki sem sikerült. 28. és 22. eredményével 29. lett az összesítésben. A juniorok küzdelmét az orosz Tonkov maximális pontszámmal vezeti.