ADAC Masters: Kornél nyer az els? állomáson

A krosszosok nem pihentek Húsvétkor sem. Igaz világbajnoki fordulót nem rendeztek a hétvégén, mégis az európai elit sonkazabálás és locsolkodás helyett a versenyzést választotta: a brit, a belga és a német motokrossz-bajnokság soron következ?, vagy éppen nyitó fordulóján húzták a gázt a porfelh?lovagok.

Nekünk magyaroknak a német bajnokság történéseire kellett els?sorban koncentrálnunk, hisz’ a német ADAC Masters sorozat nyitányán több honfitársunk is képviselte a magyar trikolort. Németh Kornél és Borka János a legrangosabb, vagyis az MX1-es géposztályban volt érdekelt; az MX Time Racing fiatal motorosai, Kerkék Krisztián és Szvoboda Bence a Junior 125-ös géposztályban méretettek meg, míg a 85 köbcentisek között Firtosvári Gábor és Weisz Márk állt a rajtgép mögé.

A tökéletes id?járás, becslések szerint 10.500 szurkolót csábított ki a Fürstlich Drehna-i homokkatlanba, a hangulat tehát adott volt a mind az edzéseken, mind a Húsvét hétf?jén megrendezett futamok alatt. A Teka Suzuki magyar krosszosa tökéletes felkészüléssel, és egy felettébb balszerencsés világbajnoki fordulóval a háta mögött érkezett a német bajnokság nyitóversenyére – a világbajnokság mellett els?sorban erre a sorozatra kell koncentrálnia. Kornél nem okozott csalódást csapatf?nökének, Bodo Schmidtnek, valamint a helyszínen érte szorító német és (remélhet?leg) magyar szurkolóknak, kemény csatában tudta felülmúlni a címvéd?t, Maximilan Naglt és csapattársát, Wyatt Avist.

Egyre jobb formába lendül Kornél

Az els? futamban ugyan a gy?ztes Nagl mögött végzett, de a második összecsapáson már nem tudta senki megfogni ?t, így a motokrossz hagyományainak megfelelve, az összesítést követ?en ? állhatott a dobogó legfels? fokára és locsolhatta csajok helyett a csalódott KTM-eseket kölni hiányában pezsg?vel. Piros tojást nem, viszont egy gyönyör? kupát kapott húsvéti teljesítményéért. Borka János a 32. helyen végzett, miután az els? futamban a 25. míg a második futamban a 30. pozícióban végzett, így pontot nem szerzett a Team Sturm Kawasakinak.

„Hasonló tempót diktáltunk Max-szal, keményen meg kellett küzdenünk egymással. Nagyon jól sikerült ez a mai nap számomra. A motorom tökéletes, a csapatom szuper, én pedig egész jól mentem. Természetesen az év hátralév? részében is az a célom, hogy elkapjam Max-szot” – nyilatkozta Kornél a verseny után.

A Fiatalok Kupájára keresztelt Junior MX2-es összecsapáson északi siker született. Davis Lavis, a lettek új üdvöskéje futamgy?zelem nélkül is hazavihette az aranyérmet, egy második és egy negyedik részeredménnyel, a svéd Filip Thuresson érdemelte ki az ezüstérmet, a dán Rasmus Jörgensen pedig a bronzot. Az MX Time háziversenyét Kerék Krisztián nyerte ebben a kategóriában, miután az összesítésben a 23. helyre sorolták, értékes 6 pontot gy?jtve, amit els?sorban az els? futamban elért 15. helyével sikerült elérnie. Szvoboda Bence 1 ponttal a 28. pozícióban zárta a hétvégét.

Kerék Krisztián jobb volt a Pakson parádézó Szvoboda Bencénél

Kornél után a 85 köbcentis magyarok érték el a legjobb eredményt a német bajnokság nyitányán: Weisz Márkot a 14., Firtosvári Gábort a 17. helyen rangsorolva, el?bbi teljesítményét 14, utóbbiét 12 ponttal honorálták.

A brit bajnokság harmadik fordulóján Brad Anderson diadalmaskodott Ken De Dycker balszerencséjét kihasználva. A CAS Honda címvéd?je több bukás után is a leggyorsabb volt, de mégis csak a hatodik lehetett, miután id?büntetést is kapott motorja zajszintjének nem megfelel? volta miatt. Belgiumban a gyári suzukis Kevin Strijbos örülhetett a futamgy?zelemnek.

A világbajnokság ezen a hétvégén folytatódik a Spanyol Nagydíjjal Bellpuig technikás lankáin, ahol ismét szorítatunk Kornélért.