ADAC, Ried: Barragan-dupla

Ausztriában folytatódott a nyílt német motokrssz bajnokság, az ADAC Masters. A közeli helyszínnek köszönhet?en 5 magyarért is szoríthattunk vasárnap: Németh Kornél MX1-ben, Kerék Krisztián és Szvoboda Bence MX2-ben, Firtosvári Gábor és Weisz Márk a 85 köbcentis kategóriában állt rajthoz.

Schiffer a bajnokság élére ugrott

Ismerjük a „Szegény embert, még az ág is…” kezdet? mondásunkat. Ránk, magyarokra ez hatványozottan igaz, ha technikai sportokról beszélünk, és itt els?sorban Németh Kornél idei évére gondolunk. Mintha egy láthatatlan er? fogná vissza legjobb krosszosunkat a tudásának megfelel? eredmények elérésében – rendszeres olvasóinknak és Kornél pályafutását kísér?knek nem kell ecsetelni.

Az edzéseken még minden rendben volt. Kornél csoportjában a harmadik id?vel kvalifikálta magát, ami összesítésben a hatodik legjobb rajtpozíciót eredményezte honfitársunknak. Az els? futamban aztán jött a szokásos koreográfia: gyenge rajt (17.) majd felzárkózás ?rült tempóban, egészen a hetedik körig bekövetkezett csúnya bukásáig. Nincsenek részletesebb információink még a balesetr?l, annyit tudunk eddig, hogy az incidens miatt nem tudott a második futamban rajthoz állni Kornél. A bajnokság második helyér?l így egy csapásra visszacsúszott a hetedikre. A legtöbb pontot eleddig a ried-i derbi második helyezettje, Marcus Schiffer gy?jtötte, mögötte Florent Richier és Clement Desalle áll a pontvadászatban. Az összetett gy?zelmet, a vb-men? Jonathan Barragan ünnepelhette ezen a hétvégén.

Reméljük nem sérült meg Kornél. Ha bármit megtudunk róla, azonnal közöljük

MX2-es fiaink is büszkébbek lehetnek az edzések eredményeire: Kerék 14., Szvoboda 5. volt saját kvalifikációs csoportjában, a két futamon azonban csak 3-3 pontot sikerült gy?jteniük. Kerék az els? felvonásban lett 18., Szvoboda pedig a másodikban érte el ezt az eredményt.

A Juniorok között Firtosvári a 7., Wiesz a 8. pozíciót érte le a második kvalifikációs csoportban, a futamokon azonban nekik is lejjebb kellet adni az igényeket. Weisz nem szerzett pontot 24. és 27 helyezésével, Firtosvári ellenben 15-öt is zsebre vágott (17. majd 10. lett), ezzel a magyar küldöttség legeredményesebb tagjává vált.