Alen: A lelkem fáj, hogy nem okozhattam örömet

A hétvégén a magyar motorosok számára hazai pályának számító Brno adott otthont a Superbike világbajnokság futamának. A sorozat egyik el?szobájának számító Superstock 1000-ban induló Gy?rfi Alen szokása szerint nagyon elkapta a rajtot – a 24. helyr?l feljött a 19. pozícióba –, ám a vége el?tt két körrel hatalmasat bukott, így kiesett. Alent bizony óvta Fortuna, mert a zúzódásokon kívül komoly baja nem lett, igaz a lelke megsérült, hogy a nagy számban kilátogató magyar szurkolóknak nem tudott egy pontszerzéssel köszönetet mondani.

A vasárnapi bemelegítésen érz?dött az Adrenalin H-Moto Team versenyz?jén, hogy mindenképpen bizonyítani akar Brnóban. A warm up tíz perce alatt Gy?rfi Alen még úgy is 2:06.494-et repesztett, hogy els?sorban arra törekedett, hogy több, azonos tempójú kört menjen.

„A beállítások jól m?ködtek, semmi baj nem volt a blokkal, a futóm?vel és a váltóval. Kicsit nyugtalanított, hogy nem tudtam az addigi legjobb id?met megjavítani, de bíztam magamban, hogy a futamon képes leszek a csodára” – fogalmazott a warm up után Alen.

A versenyen aztán úgy rajtolt a 21 éves motoros, ahogy az a nagy könyvben meg van írva. Pár kanyar után már a 19. helyen haladt a 24. rajtrácsról indulva, és a tempóját látva bizony már nem is kellett akkora csoda ahhoz, hogy élete ötödik Superstock 1000-es futamán megszerezze els? bajnoki pontját. Ám a lendülete megtört, és végig a 19-20-21. helyen harcolt a vetélytársaival.

„A hetedik körben megfutottam a legjobb versenykörömet, de a 2.06.695-ös id? után szinte azonnal jelentkeztek a technikai problémák: már nem volt megfelel? er? a blokkban és a váltó folyamatosan kidobálta a sebességet” – mesélt a kezd?d? nehézségeir?l az Adrenalin H-Moto Team versenyz?je, akit ketten azonnal leel?ztek. Alen a határon motorozott végig, mindenképpen el?re akart lépni, és ez lett a veszte. Két körrel a vége el?tt hatalmasat bukott, így kiesett. Ijeszt? volt látni, hogy Alen szinte mozdulatlanul fekszik ugyanott, ahol egy körrel korábban egy cseh versenyz? eltörte a kulcscsontját. De szerencsére a zúzódásokon kívül komoly baja nem történt a magyar motorosnak.

„A célegyenes utáni kanyarban egyszer csak azt éreztem, hogy a váltó kidobta üresbe a sebességet, és estem egy hatalmasat. Ment?vel bevittek a pálya melletti kórházba, ahol egy órán keresztül vizsgáltak, kaptam két infúziót, és a végén kiderült, csak zúzódásaim vannak. Úgy t?nik, Fortuna mégis mögöttem ült a motoron, mert ponthoz ugyan nem segített, de megóvott egy súlyosabb sérülést?l. Bár a lelkem fáj, hogy nem tudtam örömet szerezni a szereplésemmel a nagy számban kilátogató magyar szurkolóknak” – fogalmazott Alen.

A csapatvezet? csak akkor nyugodott meg, amikor kiderült, versenyz?jének nincs komoly baja.

„Nagyon rossz szájíz? hétvégén vagyunk túl! Amikor egy hónapja teszteltünk itt, a körid?k és az adatok alapján azt hittem, képesek leszünk a bravúrra. A még jobb szereplés érdekében azonban a beállításokhoz is hozzányúltunk, valamint a blokkot is kicseréltük. Most már azt mondom, kár volt. Annak viszont örülök, hogy Alennek nincs komolyabb baja egy ekkora esést követ?en. Összességében mindenki megtett mindent a jó szereplésért, de ez most ennyire volt elég. Nincs gond, továbbra is az a cél ebben az évben, hogy Alen ismerje meg a pályákat és a húsz környékén végezzen” – értékelte a hétvégét Kelemen Krisztián menedzser.

A vasárnapi futam végeredménye (Superstock 1000)

1. Sylvain Barrier (francia BMW Motorrad, BMW S1000 RR) 24:54.052, 2. Davide Giugliano (olasz, Althea Racing, Ducati 1098R) 24:54.122, 3. Lorenzo Zanetti (olasz, BMW Motorrad, BMW S1000 RR) 24:54.774, 4. 4. Markus Reiterberger (német, Garnier Alpha Racing Team, BMW S1000 RR) 24:55.309, … Gy?rfi Alen (magyar, Adrenalin H-Moto Team, Honda CBR 1000RR) a 10. körben bukott, kiesett.

A bajnokság állása (Superstock 1000)

1. . Davide Giugliano (olasz, Althea Racing, Ducati 1098R) 115 pont, 2. Lorenzo Zanetti (olasz, BMW Motorrad, BMW S1000 RR) 84 pont, 3. Danilo Petrucci (olasz, Barni Racing Team, Ducati 1098R) 69 pont, 4. Sylvain Barrier (francia, BMW Motorrad, BMW S1000 RR) 65 pont, … Gy?rfi Alen (magyar, Adrenalin H-Moto Team, Honda CBR 1000RR) még nem szerzett pontot.

A magyarok szereplése a vasárnapi futamon

A brnói futamon induló másik négy magyar versenyz? közül a Superbike vb-futamon szabadkártyával induló Kispataki Viktor élete els? világbajnoki versenyén szépen versenyezve a 19. helyen végzett a 22. helyr?l indulva. A Supersport 600-as vb-futamon ifjabb Tóth Imre három pontot szerzett, miután a 13. helyen végzett, a beugró Chrobák János az els? körben bukott, de visszaült a Hondára, és a bravúros 22. helyen ért célba, míg a szabadkártyás Kurucz Ferenc teljesítette a versenytávot, és a 25. pozícióban intették le.

A következ? futamot július 31-én, Silverstone-ban rendezik.