Alen: „Jó volt leel?zni a középmez?ny második felét”

A hétvégén a legendás brit ring, Silverstone adott otthont a Superbike világbajnokság futamának. A sorozat egyik el?szobájának számító Superstock 1000-ban induló Gy?rfi Alen a rosszul végz?d? id?mér?t követ?en – a 29. helyr?l vághatott neki a versenynek – a rajtot ugyan még elrontotta, de utána fantasztikus versenyt produkált: tíz pozíciót el?re ugorva ismét a legjobb húsz között, a 19. helyen végzett. Mint kiderült, az Adrenalin H-Moto Team versenyz?je egész hétvégén fájdalomcsillapító injekciók segítségével tudott csak a Hondájára ülni.

A vasárnapi bemelegítésen Gy?rfi Alen már kezdett a középmez?nyhöz felzárkózni, és a warm up 1:14.887-es ideje már a 23. helyhez volt elég. Ezt látva az Adrenalin H-Moto Team tagjai a motorossal együtt bizakodva várták a futamot.

„A warm up-ra ismét módosítottam a Honda futóm?vének beállításán, és ez jónak bizonyult, hisz használt abroncsokon is majdnem képes voltam azt az id?t teljesíteni, amit a szombati id?mér?n. A további javulás érdekében a verseny el?tt még változtattunk egy kicsit, és a felvezet? körben éreztem, egy kis szerencse esetén akár a húszban is végezhetek” – elevenítette fel a futam el?tti történéseket a 21 éves motoros.

Sajnos a rajt ezúttal nem sikerül a kuplung rakoncátlankodása miatt, de ahogy a múlté lett a technikai probléma, Alen úgy jött egyre feljebb, és a második kör végén már a középmez?nyben motorozott.

„Következett pár el?zés, és máris lépést tartottam azokkal, akik az edzéseken sokkal gyorsabbnak bizonyultak nálam. Tudtam, hogy ha hibázom, vége mindennek, de ezen a napon minden együtt volt. Folyamatosan el?ztem, és az utolsó el?tti körben már a boly, a 19. helyen haladtam, amit a leintésig sikerült megtartanom. Teljesítettem a célom, hisz a rossz tréningek után emlékezetes versenyen sikerült a legjobb húsz között végeznem. Nagyon jó érzés volt végre küzdeni a többiekkel, mégpedig úgy, hogy a legtöbbjüket le is tudtam gy?zni. Jó úton járunk, és az olasz Adrenalin Group szakmai segítségével immár nem lesz álom már az idén pontot szerezni ebben a nagyon er?s mez?nyben” – fogalmazott a futammal kapcsolatban Gy?rfi Alen.

Az Adrenalin H-Moto Team versenyz?je elárulta, a brnói bukásának következményeként állandóan injekciózni kellett a derekát, szombaton összesen kilenc fájdalomcsillapítót kapott. Így talán jobban érthet?, hogy amikor a futam után leszállt a Hondájáról, fülig ért a szája.

Kelemen Krisztián csapatvezet? szerint a gárda és versenyz?je a silverstone-i hétvégén megjárta a poklot, majd bebizonyították, hogy jöv?re az idei tapasztalatokkal és az olasz cég szakmai segítségével bizony számolni kell velük.

„Megjártuk a poklot, és a verseny végére nagyon boldogok lehetünk! Alent?l azt kértem, hogy most csináljon egy hibátlan versenyt! A fájdalmai ellenére, ami szemmel látható volt, tökéletesen végrehajtotta a kérésemet. Rengeteget el?zött, a mez?nyb?l tán a legtöbbet, és most bebizonyította, hogy helye van a bajnoki mez?nyben. Mindannyian tudjuk, hogy az idei év a tapasztalatszerzésé, és Alennek még rengeteg a tanulnivalója, és ha a támogatóink kitartanak mellettünk, akkor jöv?re olyan motorral fogunk indulni, aminek nyergében Alen sorozatban küzdhet majd a pontokért” – jelentette ki a menedzser, aki elégedetten vette tudomásul, egy újabb versenyen végzett védence a legjobb 20 között. És innen már csak azt a lépést kell megtenni, ami Alent eddig elválasztotta a h?n áhított pontszerzést?l.

A vasárnapi futam végeredménye (Superstock 1000)

1. Danilo Petrucci (olasz, Barni Racing Team, Ducati 1098R) 21:36.434, 2. Lorenzo Zanetti (olasz, BMW Motorrad, BMW S1000 RR) 21:39.865, 3. Niccolo Canepa (olasz, Lazio MotorSport, Ducati 1098R) 21:39.899, 4. Lorenzo Baroni (olasz, Althea Racing, Ducati 1098R) 21:48.481, … 19. Gy?rfi Alen (magyar, Adrenalin H-Moto Team, Honda CBR 1000RR) 22:28.803.