AMA MX, Binghamton: RC már bajnok!

Az idény végeztével visszavonuló ‘multibajnok’, Ricky Carmichael az elmúlt hétvégén újabb bajnoki címet ünnepelhetett, sorrendben a 16.-at, mindezt tíz esztend? alatt. Csak két motoros mondhatja el magáról, hogy versenyben tudta megfosztani a címt?l a floridai krosszost: Tim Ferry 1997-ben a keleti parti szuperkrossz szériában tudta legy?zni az akkor még Kawasakit terelget? újoncot, 1999-ben és 2000-ben pedig Jeremy McGrath-t nem tudta felülmúlni (ekkor már a 250-es sx szériában húzta a gázt) RC, de 2001-t?l nem akadt ellenfele sx-ben sem (mx-ben már újonc szezonjától legy?zhetetlen) a floridai legendának. Ugyan 2004-ben Chad Reed lett az arénák bajnoka, de akkor Carmichael kihagyta a szezont egy súlyos térdsérülés miatt.

Ha az els? kanyarig tartana a futam, Millsaps (118) lett volna idén a bajnok.

Ez az év keménynek ígérkezett a ‘Legnagyobb’ számára, hiszen James Stewart magabiztosan nyerte a kanadai szuperkrossz versenyeket. Akkor mindenki azt hitte, hogy megérkezett az ?rségváltás, de szívós és taktikus motorozással mégis RC fejére került az sx korona. Bubba az mx nyitányon is ráijesztett Carmichael-re, majd a második versenyen csúnyán földhöz csapta magát, ezért a negyedik viadalon nem is tudott rajthoz állni a színesb?r? krosszos, ezzel gyakorlatilag az utolsó akadály is elhárult Ricky 10. motorkorssz bajnoki címe elöl. Carmichael pedig élt a lehet?séggel, a versenyek többségén dominálva lett újra bajnok.

450 cc: Hattyúdal

Az els? futamot simán hozta Carmichael, csak Davi Millsaps tudott el?tte motorozni az els? pár kanyarban, majd RC szokásához híven lelépett a mez?nyt?l, közel húsz másodpercet adott a második helyen célba ér? Stewart-nak. Az pódium harmadik fokáért az idén egymásra talált Windham-Millsaps páros küzdött, amit végül a rutinosabb Hondás kaparintott meg. A leintés után elkezd?dhetett az ünneplés a Suzuki depóban, mivel RC már ekkor bajnoknak mondhatta magát.

Ha nem kap gyári ajánlatot Vuillemin, akkor az MX1-ben fog jöv?re versenyezni.

„Egyszer?en hihetetlen, hogy újra bajnok lettem. Szerencsésnek mondhatom magam, hogy egy ilyen páratlan karriert tudhatok magaménak, mindig is én akartam lenni a legjobb. A szezon hátralév? részében ki akarom élvezni a rajongóim támogatását, nekik fogok ezután motorozni.” – nyilatkozta a régi-új bajnok.

De ekkor még egy futam vissza volt. RC a rajtnál egy 1-es rajtszámú mezben feszített, mely az egész karrierjét végigkísér? szponzora, a FOX ajándéka volt a bajnoknak. A rajtot ismét Millsaps hozta el, majd négy kanyar múltán már Carmichael motorozott az élen. Ekkor mindenki azt gondolta, hogy a bajnok megint elmegy a mez?nyt?l, de nem ez történt. RC a pálya egy sz?k kanyarjában ráfutott egy k?re és elveszítette a kontrolt motorja felett, bizonyítva, hogy azért ? is csak emberb?l van. A vezetést Stewart örökölte, de Carmichael nem hagyta magát, a Kawasakis után iramodott. James és Ricky a szuperkrossz versenyeket visszaidézve harcolt egymással a gy?zelemért, ám RC iramát nem tudta sokáig tartani a visszafogottan motorozó Stewart. Ricky hat körrel a futam vége el?tt vette vissza a vezet? pozíciót, majd fokozatosan távolodott Stewart-tól. De ekkor még nem volt vége a váratlan fordulatoknak: három körrel a vége el?tt RC hirtelen lassulni kezdet, mert defektes lett az els? kereke (ez volt Ricky els? defektje karrierje során!), de ez cseppet sem zavarta Carmichaelt, az addigra kiharcolt el?nyét okosan kamatoztatva megnyerte ezt a futamot is Stewart, Windham és Millsaps el?tt.

A defektes kerék.

Most már csak arra a kérdésre kell választ kapnunk, hogy ki szerzi meg a második pozíciót a bajnokságban Ricky mögött. Jelenleg Kevin Windham áll a legjobban 333 ponttal, de a fiatal Davi Millsaps is odaérhet, aki jelenleg 325 egységet gy?jtött. Stewart-nak már nehezebb dolga lesz, ha a dobogón szeretné befejezni az évet: jelenleg 287 ponttal ötödik a bajnokságban.