AMA MX, Unadilla: Carmichael bombaformában

250: Kísért a múlt

A dönt? edzésen Villopoto volt a leggyorsabb, így a legjobb helyr?l várhatta a startot. Alessi és Villopoto már jól ismerik egymást, hiszen gyerekkorukban is egymás között döntötték el a bajnoki címeket. A szakért?k már akkor megmondták, hogy ez a két fiú nagyon nagy tehetség, és csak id? kérdése és a profi mez?nyben vívnak majd élet-halál harcot a gy?zelmekért.

Ezúttal testvériesen megosztoztak a gy?zelmeken, hisz Alessi az els? futamban, Villopoto a másodikban bizonyult legy?zhetetlennek. Az összetettet végül azért a Kawasakis nyerte, mert Alessi gyenge rajtja után, csak a hetedik helyig tudta feltornázni magát a második felvonásban.

Villopoto itt még Alessi mögött

A tavalyi gy?ztes Broc Hepler-nek ez a futam sem jött össze. Amat?r karrierje alatt mindent megnyert a suzukis, amit csak lehetett, ám a profik között egyenl?re csak szenved. Ezen a futamon sem fogadta Fortuna istenn? a kegyeibe: az els? futamban 35.-nek fordult az els? kanyarban, végül a hetedik lett, a második futamban pedig csak a 13. pozíciót tudta elcsípni, így a tizedik hely lett az övé az összesítésben.

Josh Grant is adós egy kiugró eredménnyel. A második futam rajtját ? nyerte meg, majd fokozatosan csúszott vissza, végül a hatodik helyen cövekelt le, akárcsak az els? futamban. Ezzel a teljesítménnyel az ? bajnoki álma is tovaszállni látszik.

Akárcsak Nathan Ramsey-é, aki ha hinni lehet a pletykáknak, akkor a Honda els?számú alakulatában folytatja karrierjét (az átigazolási pletykákról kés?bb). Ramsey az els? futamot a tizedik helyen fejezte be, a másodikban azonban megvillantotta tehetségét, ugyanis bronzérmes lett a második felvonásban.

Hepler nem tudta átmenteni tavalyi fomáját

A Yamaha of Troy (Troy Lee csapata) ausztráljai ellenben remekül teljesítenek a 2006-os esztend?ben. Andrew McFarlane és Brett Metcalfe rendre a top tízben végeznek a futamokon. Ezúttal az MX VB porondjáról érkezett McFarlane volt a sikeresebb negyedik helyezéseivel, de Metcalfe árnyékként követve honfitársát az ötödik lett mindkét futamban.

Villopoto negyedik idénybeli gy?zelmével átvette a vezetést Mike Alessit?l, egyúttal nagy lépést tett az amerikai válogatottban való szereplés felé. Kíváncsi lennék, hogy melyik ország lenne képes a Carmichael-Stewart-Villopoto triót akár csak megszorítani is. Persze egy sajnálatos sérülés keresztül húzhatja a számításokat.

A versenyeket ugyan nem közvetíti egyetlen hazai sportcsatorna sem, de a http://www.racerxfilms.com linken találtok pár videóklippet, ami ízelít?t ad a fiúk tempójából.