Őszintén irigyeljük Nagy Áront. A srác elmehet minden egyes AMA SX futamra, saját szemmel láthatja Reedet, Stewartot és az összes nagy sztárt. Talán még a lányok fenekéről is mintát vehet. Ez még Phoenix, az AMA SX második fordulója. Azóta már a harmadik állomáson is túl vagyunk, hamarosan elolvashatjátok annak a versenynek a beszámolóját is. Addig gyertek velünk a phoenixi verseny kulisszái mögé.
Szöveg és Képek: Nagy Áron – www.mx-flash.com
A 2009-es Supercross sorozat második fordulójának Phoenix adott otthont. Az anaheimi Angel Stadiumhoz hasonlóan itt is több mint 50 ezer ember tombolhatja végig a nem mindennapi showt.
|
A közel 700 km-es út Los Angelesből a phoenixi Chase Fieldig a Földgolyó ezen részén kb. olyan mintha Budapestről elugranék Sóskútra csapatni egyet. Ennek megfelelően szinte már az edzések alatt tele lett a stadion rajongókkal, fotósokkal, hírességekkel és a média egyéb képviselőivel.
Az idő ezen a versenyen sokkal inkább néző és versenyző barát volt, mert Arizonában sivatagi az éghajlat és januárban is kb 25 fok van nappal. Miután lemegy a nap azért előkerülnek a pulóverek, de a legtöbbeket így is fűtötte a lelkesedés.
|
A DirtWurx csapat (hivatalos pályaépítői az SX sorozatnak) ismét nagyon látványos pályát hozott össze amire összesen 3 nap állt rendelkezésükre! Ők viszik a földet, rajtgépet, és minden egyebet, ami egy világszínvonalú pályához kell. És mint ahogy eddig megszokhattuk, tökéletes volt az eredmény a verseny utolsó pillanatáig.
A stadion jellegéből fakadóan a depó elrendezése nem volt olyan ideális, mint előző héten Anaheimben, ahol akadálytalanul hömpölyöghetett a sok ezer rajongó és a show jelleget erősítendő Monster színpad és egyéb látványos elemek is helyet kaphattak, de a lényeg azért itt ugyanúgy megvolt.
|
Délután 6-ig lehetett szabadon sétálgatni a depóban, utána már csak a hivatalos személyek (versenyzők, szerelők, szponzorok, szervezők és a média képviselői) lehettek a belső részen, így ilyenkor sokkal lazább és családiasabb itt a hangulat. Minden további nélkül kezet lehet rázni a riderekkel, nem úgy, mint az autogram session alatt, amikor ezrek rohamozzák meg a sztárokat.
A forgatókönyv alapvetően ugyanaz minden versenyen, de a kis különbségek miatt (fellépők, tűzijáték, lézershow, vetélkedők, freestyle, stb.) mégsem egyhangú és unalmas, sőt! A közönséget is bevonják a showba (pénzt és energiát nem kímélve) amennyire csak lehet, és ezzel az interaktív jelleggel hozzák közelebb a szervezők a nézőkhöz az eseményt. Ebből kifolyólag egy fergeteges hangulatú, változatos és felejthetetlen élményben lehet része mindenkinek, aki személyesen vesz részt az eseményen, szinte függőséget okozva.
|
Mire a fő futam rajtja eljön, addigra már teljesen felfokozott hangulatban van a közönség és egy emberként hördül fel 50 ezer néző minden látványos mozdulatnál, amiből akad nem kevés! Ülve nem sok embert láttam a verseny alatt..
A leintést és interjúkat követően több ezren próbálnak a sztárok közelébe férkőzni, autogramot vagy egyéb relikviát szerezni, de egy-két szerencsés rajongót kivéve a legtöbbeknek csak fotók és emlékek maradnak. De ettől függetlenül rendületlenül ott lesznek a következő versenyen, sőt, talán ez az „elérhetetlenség” teszi még egy fokkal vonzóbbá számukra a showt.
A pályán és a depóban már kezdődik is a bontás, a közönség is percek alatt (!) elhagyja a stadiont és lélekben már a következő hétvégére készülnek. Én ott leszek.
A phoenixi verseny összefoglalóját ezen a linken újra elolvashatjátok.
Legutóbbi hozzászólások