Bravúros magyar szereplés a Junior Motokrossz EB-n

Ezen a hétvégén a motokrossz-világ Csehországra figyelt, a két futamos junior Európa-bajnokság mellett a feln?tt világbajnokság 13. fordulóját rendezték meg német-cseh határhoz közel fekv? Loketben. A Magyarországhoz legközelebbi VB-állomáson rengeteg hazai szurkoló buzdította a helyszínen a magyar fiúkat, akik a junior EB-címekért szálltak harcba ezen a hétvégén.

EMX Loket Junior MX EB 2016

Técsi László Márk lett a legjobb magyar a 65 köbcentisek között

Két kategóriában, öt ifjú jutott túl sikeresen a selejtez? zónákból, és lehetett ott a kontinens 40-40 legjobb versenyz?je között. A 9-11 évesek számára kiírt 65 köbcentis kategóriában Pergel Bence (MAMI Team Fehér), Técsi László Márk (Hell KTM Kesckemét) és Zanócz Noel (Husqvarna Maurer Racing Team) képviselhette Magyarországot. A 12-14 évesek kategóriájában, a 85 köbcentis géposztályban Jakob Kristóf (Husqvarna Maurer Racing Team) és Kovács Ádám Zsolt (Team HTS KTM) szerzett indulási jogot.

Mindkét kategória két futamot teljesített a hétvége során, és a két futam összesítése alapján hirdettek végeredményt. A magyar krosszosok er?n felül teljesítettek, hosszú évek óta nem volt ilyen sikeres világversenye a magyar motokrossznak, melyen három versenyz? is a legjobb tízben végzett.

Pergel Bence koncentrál a 65 köbcentisek rajtja el?tt

EMX65

A 65-ösöknél Técsi László Márknak egy rossz rajt után a mez?ny végér?l kellett felzárkóznia az els? futamban. A 12. pozícióig száguldott el?re. A második futamban végig az élbolyban csatázott a HELL KTM Kecskemét versenyz?je, de két bukás miatt nem tudta dobogón befejezni a futamot, 5. lett. Összetettben a 7. pozícióban végzett.

Zanócz Noelnek szerencsét hozott a felemás csizma

Pergel Bencének az els? futama sikerült jobban, a 8. helyen fejezte be ezt a penzumot. A második menetben neki kellett a mez?ny végéb?l el?re motoroznia, ez a 10. pozícióig sikerült. Összetettben a 9. helyet jelentette a MAMI Team Fehér motorosának.

Zanócz Noel, a kategória legifjabb magyarja stabilan versenyzett egész hétvégén. Az els? futamban egy bukás után a 11. helyezést csípte el, a második futamban két pozíciót javítva, a 9. helyen intették le. Összetettben a 11. helyen zárt a Husqvarna Maurer Racing Team versenyz?je.

Az Európa-bajnoki címet a lett Edvards Bidzanis érdemelte ki a két futam alapján.

EMX85

Bosszantó pechsorozat sújtotta magyarjainkat a 85 köbcentisek között. Kovács Ádám Zsoltot az els? futam els? körében lökték föl, miközben az ötödik helyen motorozott. A 40 f?s mez?nyben a 15. helyezésig száguldott el?re a bukás után.

Kovács Ádám sokkal jobb volt annál, mint amit az eredmények mutatnak

A második futamban remekül versenyzett, sokáig vezetett, majd biztosan tartotta a második helyezést, amikor szétdurrant a hátsó fékcs?. Ez a technikai mal?r elég volt az ellenfeleknek, hogy az utolsó körben ketten is megel?zzék, így végül a 4. pozícióban intették le a Team HTS KTM versenyz?jét. Ádám összetettben a 7. helyen zárta az Európa-bajnokságot.

Jakob Kristóf mellett sem állt Fortuna ezen a hétvégén. A szombati els? futamban pontszerz? helyen haladt, amikor els? defekt miatt vissza kellett vennie a tempót, így a 16. helyezés helyett a 23. pozícióval kellett megelégednie a Husqvarna Maurer Racing Team versenyz?jének. A második futamban egy rossz rajt után beszorult a középmez?nybe. 22. lett ebben a felvonásban,  összetettben pedig a 26. helyen zárta az EB-t.

Egy atyai ölelés a legjobb motiváló er? lehet a futamok el?tt.
Jakob Kristóf kapja meg az útravalót édesapjától

Az Európa-bajnok a mindkét futamot magabiztosan megnyer? Rene Hofer lett Ausztriából.