Dubai 24 órás: Talmáék a 27. helyen

Szöveg és Kép: Faster Management

A tegnap este még utolsó kikapcsolódásként mindenki a hivatalos megnyitón múlatta az id?t, a mai napon azonban a munkáé volt a f?szerep. Délel?tt a szabadedzés inkább a pálya vonalvezetésének begyakorlásával és a kanyarok memorizálásával telt, mint a körid?re való koncentrálással. Ezen a tréningen nem volt könny? dolga a pilótáknak, hiszen nem volt kell? tapadása az aszfaltnak. Talmáék kipróbáltak egy másik gumit, de nem jött be igazán a csere. Az id?mér? edzésen Talma összesen 15 kört ment, hiszen 4-en vannak egy csapatban és mindenkinek volán mögé kellett ülnie. A Brokernet Silver Sting (2:16.124) a 27. a Porsche GT (2:15.190) a 23. helyen zárt.

Talmácsi Gábor nyilatkozata:

‘Fantasztikus járgány a Brokernet Silver Sting, jó volt vele kigurulni a boxból. 15 kört mentem vele élesbe és a reggeli id?mhöz képest 7 mp-t javítottam az id?mér?n. Lehetne még csiszolnivalóm, de még sem a pályát nem ismerem úgy, sem pedig a féktávokat. Így els?re azt hiszem ez nem rossz teljesítmény. A lassú kanyarokban kicsit alulkormányzott az autó és elindul a hátulja, de holnap állítunk még rajta, hiszen a versenyen 24 órán át a legjobb formáját kell hoznia. A csapattal minden rendben, jó a hangulat és mindenki készül a holnapi versenyre.’

A magyar csapat versenyautója, a Brokernet Silver Sting egy igazi jelenség lett Dubaiban. Olyannyira különleges és egyedi, hogy egy arab emír már fel is kereste a magyar csapatot a boxban és jelezte, hogy szeretne egy utcai változatot vásárolni bel?le.