Egy nagyszer? magyar sportsiker: Németh Kornél bajnok Németországban

Kornél számára nem ismeretlen terep a 2 órás versenyek világa. Magyarország legeredményesebb motokrossz versenyz?je az utóbbi években nagyobb hangsúlyt fektet az endurózásra. Mint mondja, túl a 30-on ez a m?faj sokkal kíméletesebb a testével. Kornélt tavaly súlyos gerincsérvvel m?tötték, köszönhet?en a motokrossz által támasztott fizikai igénybevételnek.

Kornél két bravúros gy?zelemmel kezdte az évet a cross country sorozatban. Triptisben és Walldorfban a hatalmas sárban aratott fölényes gy?zelmeket. A harmadik, marisfeldi állomáson az ítéletid? kifogott Némethen és csak a negyedik helyen végzett két nagy bukást követ?en. A sorozat negyedik állomását az müncheni X-Games miatt kihagyta, de Goldbachban egy újabb gy?zelemmel tért vissza, majd a hatodik, schefflenzi fordulón sem talált legy?z?re.

A bühlertanni utolsó állomásra 10 pont el?nnyel érkezett meg a magyar klasszis. Itt már nem kellett feltétlenül gy?znie a bajnoki címhez, de riválisa, a svéd Roni Nikander megkönnyítette a magyar fiú dolgát: vezet? helyr?l bukott, amit Németh rutinosan kihasznált. A nagy sárban, félig betegen is gy?zni tudott a HTS KTM versenyz?je, ezzel a magyar MX1-es bajnoki cím után a második rangos titulusát nyerte meg 2013-ban.

‘Rettent? ideges voltam egész heten. Nagyon izgultam. A Nemzetek Krosszán megfáztam, így egész héten a feleségem ápolt! Antibiotikum meg minden, amit csak lehetett, megtettünk, hogy jól legyek vasárnapra. Féltem az es?t?l, de be is következett. Startnál második voltam, riválisom ment el?l. Nem akartam belemenni semmilyen meccsbe, mert nekem jó lett volna egy 2. hely is a bajnoki címhez. Megoldotta helyettem, a 3. körben elesett el?ttem. Örülök a nemet bajnoki címemnek, hihetetlen jó érzés még ennyi év és bajnoki címek után is!’ – nyilatkozta a verseny után a magyar tehetség.