Elhunyt Fausto Gresini

Hatalmas küzdelemben maradt alul a tehetséges sportember a Koronavírussal szemben. A tavalyi év végén szállították kórházba, ahol állapota végig hullámzó volt. Olyan híreket lehetett olvasni, hogy bár lélegeztetőgépen van és intenzív osztályon kezelik állapota javult. Majd nem sokkal később ismét rosszabbra fordult és mesterséges komába altatták. Csapata kedd reggel szűkszavú közleményben közölte csapatfőnökük elvesztését.

Fausto igaz legenda volt, nagyszerű versenyző és remek csapatfőnök. Eredményeit a mai napig csodálják a sport rajongok. A 125 cm3-es kategóriában kétszer lett világbajnok (1985,1987), ráadásul az utolsó sorozatban az első tíz futamot megnyerte.

Csapatfőnökként olyan nevek versenyeztek és nyertek alatta világbajnokságot, mint Kató Daijiro, Toni Elias, Jorge Martin. MotoGP-ben nem jutott fel csapatszinten a csúcsra de összetett második helyett kétszer is szerzet csapata Sete Gibernau és Marco Melandrival a nyeregben.

Szerkesztőségünk részvétét fejezi ki a család és a barátok számára.