Elhunyt Szabó II László a magyar motorsport első világbajnoki pontszerzője

Nyolcvanöt éves korában elhunyt Szabó II László ( Laci bácsi ), aki meghatározó alakja volt a magyar motorsport életnek. A közel 25 éves aktív pályafutása alatt négy szakágban 22 magyar bajnoki címet szerzett.

Az Ő nevéhez fűződik hazánk első világbajnoki pontszerzése, és több dobogós helyezés. Olyan nevekkel versenyzett, mint Giacomo Agostini. Születésénél fogva nem látott fél szemére, de ez nem akadályozta abban, hogy csodálatos eredményeket halmozzon fel.

Az alig 54 kilós súllyal a 125-ös kategóriában 1967-ben és 1970-ben is ötödik lett az összesítésben. Pályafutásának egy autóbaleset vetett véget, azután edzősködéssel segítette a magyar tehetségeket. Pályafutásának elismeréséül Magyar Népköztársaság Sport Érdemérem arany fokozatát, illetve a Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztjét is megkapta.

Szabó II. Lászlót a Magyar Motorsport Szövetség saját halottjának tekinti.

Fotó: mams.hu / Schwanner Endre