Gy?rfi Alen: tesztelés a Mugellón

Alig ért véget Portimaóban a Superbike világbajnokság, melynek keretein belül az egész szezonban rajthoz állt Gy?rfi Alen a Superstock 1000-es sorozatban, az Adrenalin H-Moto Team versenyz?jét az olasz BWG Racing tesztelni hívta a Mugellóra. A 21 éves motoros ezúttal egy Kawasakit próbált ki, és a rossz id? dacára 19 kört tett meg a számára ismeretlen motorral. A gyakorlással valamennyi érdekelt fél elégedett volt, és vélhet?en folytatása következik, ugyanis a csapat még az idén szeretné versenykörülmények között kipróbálni Alent, ugyanakkor már most szerz?dést kínáltak számára a 2012-es szezonra.

Az els? elismer? szavakat már a portimaói futam után megkapta Gy?rfi Alen, aki az idei Superbike világbajnokság Superstock 1000 sorozatában állt rajthoz valamennyi versenyen. Aztán a szavakat tett követte, és az olasz BWG Racing meghívta tesztelni a 21 éves motorost Mugellóba. A ringen éppen a gyakorlást megel?z? hétvégén rendezték meg a Superstock 1000 olasz bajnoki futamot, ahol az Alennek felkínált Kawasakival a csapat legjobbja 1:54.8-as körid?ket teljesített abszolút száraz körülmények között.

Sajnos azonban az id?járás nem fogadta kegyeibe az Adrenalin H-Moto Team versenyz?jét, ugyanis a teszt alatt folyamatosan esett vagy csepegett az es?, így teljesen más beállításokkal és más keménység? abroncsokkal körözhetett Alen, aki végül 19 kört tehetett meg, és a legjobb ideje 2:02.112 volt. Ez, annak tükrében, hogy el?ször ült ezen a motoron, és el?ször száguldott az olasz pályán, nem rossz eredmény, f?leg úgy, hogy a BWG Racing szakemberei szerint száraz körülmények között ez 1:55-ös körnek felel meg.

„Nagyon vártam már ezt a lehet?séget, hisz egyrészt most megtudtam, miként is m?ködik egy igazi profi csapat, másrészt alkalmam nyílt kipróbálni egy Kawasakit is. Az els? pillanattól kezdve nagy volt az összhang köztem és a csapat között, és amikor a visszajelzéseim alapján állítottak a motoron, a gép még jobban reagált az irányításomra. Sajnos a mostoha id?járás miatt a tervezett hét edzésb?l mindössze kett? lett, amelyben összesen 19 kört mehettem, mégis örültem ennek a lehet?ségnek. Szó van arról, hogy versenykörülmények között is kipróbálnának, ami azt jelenti, nem okoztam csalódást, így várom az esetleges folytatást” – foglalta össze a teszteléssel kapcsolatos érzéseit Gy?rfi Alen.

A magyar motoros teljesítményével elégedett volt Enrico Folegnani, a BWG Racing csapatf?nöke. A szakember szerint Alen tehetséges, így mindenképpen szeretné, ha lenne folytatása a mostani tesztnek.

„Nagyon sajnálom, hogy az id?járás keresztülhúzta az eredeti elképzelésünket. Azt azonban ebb?l a 19 körb?l is tisztán láttam, hogy Alennek van érzéke a motorhoz, pontosan el tudta a szerel?knek mondani, mit hogyan állítsanak rajta. Ez talán még a mostani köridejénél is fontosabb, hisz így lehet a beállításokon úgy módosítani, hogy a motor teljesítménye fokozatosan javuljon. Úgy vélem, nem ez volt az utolsó közös munkánk” – fogalmazott az olasz team els? embere.

Annyira nem, hogy Enrico Folegnani felajánlotta, hogy egy versenyen is induljon el Alen a csapat színeiben. Kelemen Krisztián, az Adrenalin H-Moto Team csapatf?nöke elárulta, az olaszok már ennél is tovább mentek.

„Alen teljesítménye annyira meggy?z? volt, hogy a mostani 19 kör is elég volt ahhoz, hogy a jöv? évre szerz?dést ajánljanak számára. Természetesen az ebben szerepl? számok jelent?sen változhatnak, ha versenykörülmények között is bizonyítja Alen a tehetségét. Nem kell semmit elkapkodnunk, lépésr?l lépésre haladunk el?re a céljaink felé. A végs? választ majd a versenyt követ?en adjuk meg” – árulta el a menedzser.