Interjú Lécz Gerg?vel

Szöveg: Szekeres Zsolt

A napokban találkoztam a magyar moto-cross mez?ny néhány élvonalbeli versenyz?jével. Kicsit kifaggattam ?ket az elmúlt szezonról, illetve elbeszélgettünk, hogyan készülnek az el?ttük álló idényre. Sajnos a 2008-as MX1-es bajnok Borka Jani nem tudott eljönni, mert edz?táborban van – hasonlóan Németh Kornélhoz. De ígérem az olvasóknak, hogy velük is sort kerítek majd egy személyes beszélgetésre! Nem is ragozom tovább, azért nélkülük is elég nagy nevek gy?ltek össze, akiknek az interjúiból el-elcsíphetnek az amat?r versenyz?k néhány felkészülési tippet!

Kedves olvasók, úgy gondolom, idén ismét egy színvonalas moto-cross szezonnak nézünk elébe, úgyhogy érdemes lesz majd figyelemmel követni az eseményeket. Ezek a fiúk elszántak, motiváltak és mindent meg fognak tenni, hogy lelökjék egymást a dobogó tetejér?l!

Lécz Gerg?

Született: 1986.14.19-én
Els? motorja: egy mini Romet vázba épített Babetta blokk volt, kicsit felkrosszosítva – 6 évesen kapta
Aktív 1995-ben kezdett versenyezni, 80 cm3-ben.
Példaképe: Ricky Carmichael
Legjobb hazai eredmény: 5-szörös Magyar bajnok 80cm3; 2008 MX1 harmadik helyezett
Legjobb nemzetközi eredmény: 2007 Nyáregyházán MXOPEN negyedik helyezés, 2004 MX2 KEK gy?ztes

Hogyan értékeled a 2008-as teljesítményedet? Elégedett vagy vele?

Annyira nem. Jól kezd?dött az év, de volt egy mandulagyulladásom, ami végig kísérte az egész szezont. K?szárhegy után már nem tudtam rendesen versenyezni. Ha ez nincs, akár második is lehettem volna.

Min kellene változtatni?

Jobb volna egy er?sebb anyagi háttér, többet kellene edzeni, és edz?táborozni!

Hogyan készülsz 2009-es versenyszezonra?

Motoros edzésem eddig nem nagyon volt, részben az id?járás miatt, részben mert még nem volt motorom, de majd legalább két motoros edzést szeretnék egy héten. Fizikális edzéseim 3-szor vannak hetente, ekkor kerékpározom, futok, kondizom. Ebben Bozsó Zoltán segíti munkámat, a motoros edzéseken jelenleg nincs edz?m.

Mit vársz el a 2009-es szezontól?

Dobogón szeretnék lenni, minél több pontot szerezni. A hazai bajnokság mellett Csehországban is fogok versenyezni a Nemzeti Bajnokságban, szeretnék ott minél jobban helyt állni!

Hogy látod, milyenek lesznek a hazai ellenfelek? Mennyire lesz er?s a mez?ny?

Talán nem is volt még ennyire er?s a mez?ny, mint amilyen most lesz, Czúni Laci, Borka Jani, Bencsik Gabi nagyon jók voltak már tavaly is, ezért valószín?leg még jobban fel fognak készülni. Meg hallottam olyat, hogy több külföldi versenyz? is fog majd indulni a Magyar Bajnokságon. ?ket még nem ismerem, ezért nem tudom, mennyire lesznek er?sek.

Milyen csapatban fogsz versenyezni? Marad a motor, ill. géposztály?

Marad a Team Suzuki, a Reál motornál versenyzem idén is, szintén MX1 –ben.

És az edzésen kívül, kik segítenek/támogatnak?

Magyar Suzuki Zrt.: Bajok Gábor, Reál Motorcentrum Gy?r: Papp Ern?, Castrol Hungária Kft.: Vida Szabolcs, Würth Kft: Horváth Lajos, Shox: Kocsácsik Balázs, Moped 91 Kft: Sima Béla, Mcdonalds Újpest: Szabó József, RHR pozitív Benzinkút Fót: Rovó Mihály, Superpole Kft: Székely Roland, Bomba Energy Drink: Katona Balázs, Gladiátor Edz?terem Fót: Körtvélyessy Ákos.
Köszönöm nekik az eddigi támogatást, és együttm?ködést, idén is szeretnék Velük/Neki jó eredményeket hozni!