Kett?s pontszerzéssel zárta a szezont a Tóth csapat

Es?s reggelre ébredt az idei utolsó futam napján a Supersport Világbajnokság mez?nye. Németh Balázs különösen örült ennek, hiszen a tegnapi id?mér? edzést követ?en vizes versenyt remélt. Balázs már a reggeli warm up-on ígéretesen kezdett és a 13. helyen intették le. Tóth Imiék ekkor még nagyon messze álltak az igazságtól, szokatlan módon nem tudott vízen teljesíteni a pilóta, mert a Honda csillapítása túl keményre volt állítva. A futamra aztán minden a helyére került és a h?n áhított pontszerzés mindkét versenyz?nek sikerült, így méltóképp búcsúztatták a 2012-es versenyszezont.

Tóth Imre #10: „A warm up-on konkrétan katasztrofális volt a motorom. A bemelegítés azonban nem elég hosszú ahhoz, hogy állítgassunk, ezért a telemetria elemzése után módosítottuk a beállításokat. A futamra tehát ’vakon’ mentem ki, de már a felvezet? körben éreztem, hogy jól állítottunk! A rajtom nem sikerült túl jól, négy helyet veszítve a 23-ként haladtam át a célegyenesen. A második kört?l aztán elkezdtem feljönni. Az utolsó el?tti körre már a 11. helyen voltam, de megint eltört a váltókarom, így már nem tudtam tovább javítani, s?t ketten (köztük Balázs is) visszael?ztek. Nagyon örülök, hogy sikerült pontot szereznünk, annak meg különösen, hogy mindketten így zárhattuk ezt az évet. Tegnap óta nagyon fájt a karom, ami miatt izgultam is, hogy kibírja-e a futamot, de menet közben már nem érdekelt, csak az, hogy meglegyenek a pontok! Küzdelmes évet zártunk, az utolsó futamok kudarcai után már nagyon kellett valami pozitívum! A jöv?vel kapcsolatban pedig hamarosan beszámolunk!”

Németh Balázs #38: „A bemelegítésen minden rendben volt, a beállítások is jók voltak vízre. Igaz, volt két veszélyes momentum, amib?l majdnem bukás lett, de szerencsére megúsztam. Örültem, hogy a futam is vízen volt. A rajtnál belekeveredtem egy lökdös?désbe, így az egyébként is rossz rajtpozíciómon még tovább rontottam. Innen nem volt egyszer? feljönnöm, de körr?l-körre verekedtem át magam a mez?nyön. A futam alatt elkezdett felszáradni a pálya, ezért a kipörgés-gátlót is állítgatnom kellett. Igyekeztem az abroncsokkal is spórolni, hogy kibírják a futam végéig. Örülök, hogy így sikerült zárnom a szezont!”