Királyválasztó, 2005.

A felvezet? kör után délben indult a kétórás futam. A rajtegyenes egy er?söd? lejtés? domoldalban lefelé indult, majd egy mandíner nélküli, kifelé d?l? balosba értek a versenyz?k.

Ijeszt? volt, de mindenki vigyázott magára, ezért nem volt itt semmi esés. A pályával teljes mértékben kihasználtuk a terület kiváló adottságait, így volt benne kifelé d?l? kanyar mandínerrel, vagy anélkül, kanyarral induló meredekek, nagy lefelék, nagyív?, gyors kanyarok, eldobók sík terepen, lejt?kön, nagy asztalok, erd?, csalitos, füves részek, szóval minden, ami terepmotorosnak ingere. Egy kör 8 km volt. A legjobb körid?t Rauscher Roland jegyezte 7’43-mal. ? 16 kört teljesített 2 óra 6 perc alatt, de az átlag is teljesített 14 kört. Volt, aki kiállt tankolni, pihenni féltávnál, de sokan egyben teljesítették a két órát.

Az Old Boy-ok (40 év fölöttiek) 14-en jöttek össze, csupa nagy nevek. Ezt a kategóriát Szekeres Sanyi nyerte meg Nádor Pisti és Csákvári Ferenc el?tt. Sorolhatnám még az Old Boyokat, akik még nem is öregek és csak nagy neveket tudnék mondani.

3. osztály. A legnépesebb mez?ny itt jött össze, szám szerint 53-an. A kiélezett versenyben Jobb László nyert Pálinkás Viktor és Vajzer Rudolf el?tt.
2. osztály 4T-ben 17 induló volt. Itt Halász Miklós gy?zött Banga Iován és Bellovicz Balázs el?tt.
2. osztály 125-ben Moór Attila, Solymosi György, Makra Gábor volt a sorrend.
2. osztály 250-ben Tóth Barnabás, Vid Ferenc, Urbanics Sándor.
Az 1.osztályt Rauscher Roland nyerte Langer József és Fodor Gábor el?tt.

Idén a ‘Dombok Királya’ – nem el?ször – Rauscher Roland lett, akit a verseny létrehozója, Lantos Józsi meg is koronázott, mint ahogy ez évr?l-évre szokás a királyválasztón.

A néz?k számát illet?en elégedett vagyok, ugyanis rengetegen látogattak ki a helyszínre és lepték el a pálya látványosságot ígér? helyeit. A helyszínen sátrakkal képviselték magukat a tehetségesebb keresked?k, úgy mint a Diadora, Michelin, Parilla, Poxen, Motocomplett, stb. A kit?n? gulyást és a debrecenit az óbudai Hullám vendégl? jegyezte. Óvás nem volt és a verseny vége óta folyamatosan kapjuk Palival együtt a gratulációkat és az elismeréseket. Ezek szerint jól sikerült, gratulálok minden részvev?nek!