Kis Viki a legjobb magyar n?i motoros

Eddigi pályafutásának legnagyobb sikerét érte el a MetalCom-Adrenalin H-Moto Team ifjú hölgy versenyz?je, Kis Viktória. A csinos 19 éves motoros történelmet írt a Slovakiaringen: a Superbike kategóriában els? magyar n?ként szerzett pontot nemzetközi versenyen, majd ugyanebben a kategóriában a hazai bajnokság összetettjében 11 férfi között megszerezte a 6. helyet. A jöv?jével kapcsolatban csak az biztos, hogy 2013-ban is marad az ezres Kawasakija nyergében, és abban bízik, hogy végre igazán színvonalas hazai bajnokságban harcolhat a férfiakkal, akiknek ismét bebizonyítaná, igenis helye van a legjobbak között.

„Minden tizedmásodpercért és helyezésért megküzdöttem”

– Egy év kitér?t követ?en a régi-új csapatával vágott neki a 2012-es szezonnak. Mit remélt a Superbike kategóriában törékeny n?ként?

Kis Viktória: – Boldog voltam, hogy egy év kitér? után újra csatlakozhattam a MetalCom-Adrenalin H-Moto Teamhez. A csapatvezetéssel azt a célt t?ztük ki az idei évre, hogy a lehet?ségeimhez képest minél több versenyen induljak el a magyar bajnoki futamokon, valamint az Alpok-Adria Bajnokságban. Természetesen mindkét sorozatban férfiak között versenyeztem, mert meg akartam mutatni, hogy van keresnivalóm a legnagyobb kategória mez?nyében. Ugyan tavaly maximális pontszámmal megnyertem a bajnokságnak indult, ám a kell? versenyszám híján kupaként véget ért sorozatot, de éreztem azt, hogy egy er?sebb mez?nyben is megállnám a helyem.

– Ezt sikerült is bizonyítania, ám arra mi a magyarázat, hogy a Superbike kategóriához képest gyengébb ezres Kawasakijával mégis miért az er?sebb mez?nyben állt rajthoz?

Kis Viktória: – Mivel szerettem volna, ha a Magyar Bajnokságban is értékelnek, aminek öt futamából három az Alpok Adrián belül futott, kénytelen voltam egy kategóriával feljebb indulni, vagyis az alig Stock állapotú motorommal a Superbike mez?nyében versenyeztem, 10-20 lóer? és sok technikai fejlesztés hiányával.

– Így viszont csekély esélye volt dobogóra állni ebben a kemény férfimez?nyben, ám az ?sz elején mégis olyan eredményt ért el, amit el?tte magyar n? még sosem…

Kis Viktória: – Annak ellenére, hogy családi és tanulmányi okok miatt több versenyt ki kellett hagynom, úgy érzem, nem kell szégyenkeznem az eredményeim miatt, hiszen az egész szezonban másodpercekkel és helyezésekkel is mérhet? javulást mutattam, aminek nagyon örültem. Ezeket természetesen nem ajándékba adták, ugyanis minden tizedért és pozícióért k?keményen meg kellett küzdenem, míg a kockás zászlóval le nem intettek a futamokon.

Aztán jött szeptember másodika, és a Slovakiaringen rendezett futam az év csúcspontja lett eddigi pályafutásomban. Életem eddigi legizgalmasabb megmérettetése volt! Fél szemmel – mivel az egyik kontaktlencsém menet közben „elhagytam” –, és nyolc ezreddel a mögöttem motorozó el?tt intettek le a 15. helyen. Ez annyit jelentett, hogy els? magyar n?ként sikerült pontot szereznem nemzetközi Superbike versenyen. Az örömöm leírhatatlan azóta, még most is kiráz a hideg, ahogy arra a napra gondolok!

– Sporttörténelmi bravúrja hányadik helyre volt elég a hazai sorozat összetettjében?

Kis Viktória: – A szezonban végül négy versenyt teljesítettem, ami alapján a Magyar Bajnokság SBK kategóriájában a hatodik helyet sikerült megcsípnem tizenegy férfi között. Azt hiszem, ez az eredmény a maximum volt, amit kihozhattam ebb?l az idényb?l.

– A nemzeti szövetség, a MAMS gyorsasági szakága eddigi legnagyobb elismerésében részesítse…

Kis Viktória: – Hatalmas boldogsággal és büszkeséggel tölt el, hogy a gyorsasági szakág éves díjkiosztóján különdíjban részesülhettem, ami szerint Magyarország legeredményesebb n?i gyorsasági motorversenyz?je lettem a 2012-es szezonban. Hatalmas megtiszteltetésnek érzem a címet, a mosolyt még sokáig nem lehet lecsalni az arcomról! Ahhoz, hogy ezt elérjem, hogy nekem ítéljék oda ezt az elismerést, rengeteg segítséget kaptam csapatomtól, csapattársaimtól és a családomtól, akik anyagilag, de f?képp lelkileg ott álltak mellettem a legnehezebb pillanatokban is. Nélkülük tényleg nem zárhattam volna így az évet.

–  Mik a tervei a 2013-as szezonra?

Kis Viktória: – A jöv? évr?l még nincs fix döntés, minden az anyagiaktól és a bajnokságok kiírásától függ. Nagyon örülnék neki, ha egy színvonalas Magyar Bajnokságon tudnék részt venni, amire remélhet?leg minden esélyünk megvan. A kategóriát tekintve nem történik változás, maradok 1000-es géposztályban, a kérdés csupán az, hogy Superbike vagy Superstock kategóriában állok majd rajthoz.