Köztársaság Kupa, Gyomaendr?d

Mivel a motocross pálya nagyrésze víz alatt volt, a helyzett miatt csak egy röviditett pályán lehetett a versenyt megtartani. Szerintem amíg az 50-60 köbcentis motoroknak talán még ideálís volt a pálya, addig a nagy 250-es és 450-es motoroknak elég rövidnek sikerült a sok csiki-csukival beiktatott nyomvonal. De egy pálya mindenkinek úgysem lehet tökéletes, ez volt, ezen kellett versenyezni.

125 ccm

Kevés versenyz? állt rajthoz, de izgalmas versenyt láthatott a motocross rajongó közönség. Az élmez?nyb?l alig voltak, míg Borka EB-n, Hújber, Lécz, Dilszkly, ausztriában próbált szerencsét. Az els? futamban a 6-os rajtszámú Bencsik Pisti remekelt, mögötte Soóky és Simkó következett, a második versenyen Soóky visszavágott és megnyerte a futamát, mögötte az els? menetben nyer? Bencsik, majd Simkó következett.

250 ccm

Itt sem voltak túl sokan a versenyz?k, de az élmez?ny azért megjelent, azt az Andrey Krichfalúsyt kivéve aki egy múlt heti edzésen csuklósérülést szenvedett.

Grillmayer tarolt, mindkét futamot magabiztosan nyerte, míg az els?ben az amerikai edz?táborból haza érkezett Czúni a második, Raucher Roland harmadik, a második futamban Déczi a második helyen, míg Ruscher a harmadik helyen végzett.

125 összesített: 1 Soóky Zsolt, KTM; 2 Bencsik István, TS Honda; 3 Thomas Simko, Yamaha Fehér Team. 250 összesített: 1 Grillmayer Gábor, Kawasaki Team; 2 Déczi Balázs, Suzuki Hollós Team; 3 Raucher Roland, Suzuki Real.