Magyar sikerek Csehországban!

Szöveg: Nagy NorbertFotók: Gémesi Balázs (MXOB, Kóka)

A magyar krosszosok körében rendkívül népszer? a cseh nemzeti bajnokság, mert közel van, és a térségben itt a leger?sebb a mez?ny. A cseh csapatok körében is népszer?ek a magyar versenyz?k, korábban Németh Kornél, most Szvoboda Bence a legfoglalkoztatottabb magyar a bajnokságban. Bence mellett Déczi Balázs, Hugyecz Erik, Sz?ke Márk és Pál Márkó is részesül kisebb nagyobb támogatásban a helyi csapatok által.  ?k öten most hétvégén is farkasszemet néztek a helyi men?kkel.

Az ötödik fordulót rendezték a legendás dalecini pályán. A helyszín 1978-1991 között világbajnoki versenyek otthona volt, de aztán a konkurens holicei pálya kivégezte az egykor népszer? katlant. Több tulajdonosváltás és egy alapos ráncfelvarrás után idén tért vissza a nemzeti bajnokság vérkeringésébe a pálya. Komoly lett az új nyomvonal, mély, homokos talajjal, nagy szintkülönbségekkel, sok akadállyal. A versenyt megel?z? es?zéseknek köszönhet?en még nagyobb kihívást támasztott a motorosok elé.

Szvoboda Bence

“Brutális lett a talaj, f?leg a második futamra. Akkorákat estek az ellenfelek, hogy csak néztem” – kommentálta a körülményeket Szvoboda Bence, aki az MX2-es kategóriában megszerezte a pole pozíciót honfitára, Hugyecz Erik el?tt.

A futamok aztán egy számunkra sajnálatos eseménnyel kezd?dtek. Hugyecz Erik feliratkozott az áldozatok listájára. Egy kicsinek t?n? esésben kiugrott a válla, így a kórházban fejez?dött be számára a hétvége. Szvoboda viszont szárnyalt. Az els? futamban rajt-cél gy?zelmet aratott, 20 másodpercnél is többet adott a második helyezettnek és a második felvonást is nyerte egy komoly párharcot követ?en.

“Nagyon jól bírtam kondival, ennek köszönhet? a gy?zelmem. Az év eleji vállsérülésem már teljesen rendbe jött, g?zer?vel készülök a világbajnokságra, ezért is vagyok most ilyen jó formában. Ebben a kett?s gy?zelemben a motorom is benne van. Ennyire jó géppel korábban nem volt lehet?ségem versenyezni. A blokk nagyon er?s, az 52 mm-es teleszkópjaim zseniálisak, amit ezúton is köszönöm a csapatomnak, támogatóimnak.” – foglalta össze az hétvége eseményét a legjobb magyar.

Hugyecz Erik

Szvoboda dalecini teljesítményét látva sajnálhatjuk csak igazán, hogy sérülés miatt két teljes versenye ment a levesbe, bár matematikai esélye az év utolsó három fordulója el?tt még van a bajnoki cím elhódítására, ehhez azonban óriási szerencse is kell. A tehetséges magyar fiú mindenképpen az els? háromban szeretné befejezni az évet, amire viszont reális esélye van!

Déczi Balázs a két futam összesítése alapján a 14. lett, 12 pontot gy?jtött ezzel, Pál Márkó 24. lett, ami 1 pontot ért a végelszámolásnál, ugyanebben a géposztályban.

Déczi Balázs

Csehországban MX3-nak hívják a királykategóriát. Tavaly ebben a géposztályban lett bronzérmes Németh Kornélt, aki sajnos idén nem szállhatott harcba a bajnoki címért, mert ahogy korábban beszámoltunk róla, porckorong m?tétje miatt felbontotta szerz?dését a csapata. Sz?ke Márk maradt így a kategória egyetlen állva maradt magyar versenyz?je.

Sz?ke a bajnokság második fordulóját kihagyni kényszerült tanulmányai miatt, így érdemben már nem tud beleszólni a bajnokság kimenetelébe, amúgy is csak tanulóévnek szánták ezt a szezont külföldön, de egyre szebb eredményeket ér el, ezért a bajnokság legtehet?sebb csapatától kapott egy kis támogatást az év hátralév? részére.

Sz?ke Márk

A lehet?séget azonnal egy top 10-es eredménnyel hálálta meg. Korábban csak Németh Kornél tudott ebben a kategóriában a legjobb tízben motorozni. Márk az els? futamban 9. lett, a másodikban 11., ez az összesítés alapján a 9. pozíciót és 22 pontot eredményezett, ezzel pedig a bajnokságban feljött a 10. pozícióba.

“Nagyon jót tett az egy hetes edz?tábor, amit a verseny el?tt végigcsináltam. Komoly fizikális felkészülés és motoros edzések voltak, amit?l sokkal robbanékonyabb lettem, az állóképességem is sokat javult. Örülök, hogy egyre jobban belerázódok a cseh mez?nybe. Remélem tovább javulok majd, mert sokat fog számítani a jöv? évi szerz?déskötésnél.” – nyilatkozta Márk a versenyek után.

A következ? forduló augusztus 12-én, Petrovicében lesz.