Motokrossz 125-250 OB, Nyársapát

125 OB Nyársapát, 4. forduló.

Májusi es? aranyat ér, legalábbis Lécz Gerg?nek, mert neki ez a hétvége aranyat jelentett; hosszas lábadozás után az idei év els? gy?zelmét könyvelhette el. Az éjszakai és a hajnali es? alaposan beáztatta a nyársapáti pályát, ezzel is segítve a rendez? tökéletes munkáját, a porra nem lehetet panasza senkinek, a laza feltárcsázott talaj igazán kedvez? volt a versenyz?knek és néz?nek is egyaránt. Els? futam rajtja a yamahás Thomas Simkónak sikerült a legjobban, mindjárt mögötte Lécz Gerg? következett, és a kawasakis Szó Gellért. Lécz már az els? kör vége el?tt átvette a vezetést és azt a futam végéig nem engedte ki a kezéb?l, Soóky egyenletes tempóval felküzdte magát a második helyre, míg harmadiknak Hújber Peti érkezett. Borka még a futam elején elesett egy fordulóban, nagyon hosszú id? után tudta csak a motorját újraéleszteni, már nem maradt elég ideje az élmez?nyhöz való felzárkózáshoz.

Második futamra Janika ismét formába lendült, nem hagyva kétséget afel?l, hogy ebben a kategóriában ki a legjobb. De a futamgy?zelme csak az összesített harmadik helyre volt elegend?. Soóky újból a másodiknak érkezet, megel?zve az els? futam nyertesét, Lécz Gerg?t, ezzel az eredményével meger?sítette a bajnokságban a vezet? helyét.

A verseny végeredménye:

1. Lécz Gergely, Suzuki Team 2. Soóky Zsolt, KTM 3. Borka János, Kawasaki Team

A bajnokság állása:

1. Soóky Zsolt 173 2. Borka János 148 3. Hújber Péter 146 4. Bencsik István 145 5. Lécz Gergely 140 6. Thomas Simko 109 7. Dylski Gábor 107

Nyársapát OB 250, 4. forduló

Itt azért szemmel láthatóan kevesebb volt az indulók létszáma, mint a 85 és a 125 ccm-ben. Olyan versenyz?k hiányoztak, mint Raucher Roland, és Darók Adrián. Darók ugyan ott volt a verseny színhelyén, de nem láthattuk verseny közben, m?szaki problémái voltak. Azért a lelkes néz?sereg jó versenyt láthatott a második futamban. Ebben a kategóriában Németh Kornél vitte a prímet, nyerte az id?mér?t, valamint az összes futamot, a negyedik helyig lekörözött mindenkit, és csak stopper volt az ellenfele.

Mögötte az els? futamban nem történt különösebb verseny, Grillmayer leszakadva magányosan körözött a második helyen, Czúnit sem igazán veszélyeztette senki, biztos harmadikként érhetett a célba, érdekesség talán csak annyi, hogy Déczi motorja kibírja-e a futamot, iszonyú füstfelh?ket okádott, a rosszul meghúzott olajellen?rz? csavar saját életre kelt, ezzel utat engedve a ken?anyagnak.

A második futam már izgalmasabbra sikerült, Kornél még a startnál elment nagyon. ?t követte az ukrán Krichfalushy, majd Déczi, és Czúni következett, és csak mögöttük lemaradva jött Grillmayer. Déczi hamar megel?zte a yamahás Andreyt, akit Czúninak is sikerült gyorsan leküzdenie.

Ezzel megkezd?dött köztük a harc a második helyért, Balu a futam feléig tudta tartani Lacika támadását de aztán hibázott, Czúni átvette a második helyet. Balu ugyan nem adta fel, folyamatosan támadta Lacikát, de nem volt lehet?sége az el?zésre, s?t Grillmayer egyre csak jött közelebb, míg az utolsó kör végénél egy ugratón le is ugrotta a suzukis versenyz?t ezzel megszerezve t?le a harmadik helyet.

1 Grillmayer Gábor 164 2 Déczi Balázs 157 3 A.Krichfalushij 145 4 Czuni László 145 5 Sáska Gábor 117 6 Németh Kornél 100 7 Rauscher Roland 98 8 Adamek Imre 78

Most a bajnokságban egy kisebb pihen? jön. Hogy hol lesz a következ? bajnoki forduló, még nem tudható, mivel Gyomaendr?d id?közben lemondta a rendezést.