MX Dél-Afrika: A címvéd?k hétvégéje

Sajnos idén is Németh Kornél nélkül rendezték meg a Dél-Afrikai Köztársaság nagydíját Sun Cityben. Kori hosszú szünet után tért vissza a világbajnokság küzdelmeibe, nem is akárhogy: egy 6. és egy 17. helyezéssel az el?kel? 10. pozícióban fejezte be a Svéd Nagydíjat. Mivel csapata nem tudott számára motort biztosítani a Fekete Kontinens Las Vegas-ában (akárcsak tavaly), Kornél csak a TV-képerny?je el?tt követhette az eseményeket.

Sun City búcsúzik az mx-t?l

A Dél Afrikai versenyz?k méltó módon akarták búcsúztatni a Sun City-t (jöv?re Durban ad otthon az eseménynek), ezért mindent beleadtak a hétvégén, hogy kiszolgálják közönségüket. A világbajnokság két állandó tagján Tyla Rattray-en és Garreth Swanepoel-on kívül, még számtalan tehetség képviselte magát hazai futamán. MX2-ben tizenhárom, MX1-ben két motoros futotta meg a limitet.

Ám hiába a hazai offenzíva, ez a futam nem a kontinens szülötteir?l szólt. MX1-ben Stefan Everts folytatta diadalmenetét, és már csak három gy?zelemre van a 100-as álomhatártól, MX2-ben Antonio Cairoli idei els? nagydíjgy?zelmének örülhetett.

MX1: Gyorsulás százra

Everts-el idén nem lehet semmit tenni, már most unalomba fullasztotta a sorozatot. Európában még nem láthattak a rajongók ekkora dominanciát a futamokon, ellenben a tengerentúlon, ahol ugye RC nyeri folyamatosan a versenyeket. Az idei Nemzetek Korsszán remélhet?leg még egyszer utoljára összecsap a két legenda, hogy eldöntsék ki az ugratók abszolút ura.

Az els? futamot Coppins kapta el a legjobban, de pár kör alatt Everts ledolgozta hátrányát, majd bottal üthették a nyomát. A Suzukisok akárcsak az el?z? versenyen, megint egymásra találtak a második helyért folytatott küzdelemben. A tabella második helyezettje, Kevin Strijbos bizonyult gyengébb idegzet?nek, ugyanis kétszer gyors egymásutánban bukott, ezzel elillantak dobogós álmai. Steve Ramon tehát kettesben maradt Josh Coppins-al, aki lassan de biztosan kezdi visszanyerni régi formáját. Coppins a futam vége felé nyúlt el a fáradó Suzukistól, akinek meg kellett elégednie a bronzéremmel. A negyedik helyen Tanel Leok végzett a Kawasaki nyergében, aki a nyolcadik helyr?l küzdötte fel magát.

Csíííz: Everts-nek minden oka megvan a mosolyra

A második futamban is hasonló jeleneteknek lehettünk szemtanúi: Everts hamar megel?zte a remekül rajtoló Coppinst, aki ezúttal Pyrhonent és Ramont kapta meg a nyakába. A finn királysága pünkösdinek bizonyult, mert egyre jobban kezdett visszacsúszni, végül a kilencedik helyen végzett TM-jével. Coppins vetélytársai gyengeségét kihasználva ismét második lett, Ramon, Leok és Strijbos el?tt.

Everts 136 pontos el?nye már-már behozhatatlan, de a második helyért még nagy csata várható a 356 pontos Strijbos, a 334 pontos Ramon és a 320 pontos Leok között.

MX2: Eltékozolt lehet?ség

Több versenyz? is betlizett a Fekete Kontinensen, ezért már csak három krosszos szerezheti meg az idei koronát (Pourcel, Cairoli és Philippaerts). Tyla Rattray mesterhármasa után már mindenki neki ítélte az idei koronát, de utána már nem tudta hozni a jó eredményeket. Hazai futamán is ez a volt a jellemz? a KTM-esre: az edzéseken brillírozott, de a futamokon nem jött ki neki a lépés. Az els? futamban csapattársától, az Olasz Nagydíj óta megtáltosodó David Philippaerts-t?l kapott ki másfél másodperccel, a második futamban a címvéd? Cairoli volt jobb a KTM-esnél.

Marc De Reuvernek is megvolt a sansza, hogy a bajnoki címért küzdhessen, ám az utóbbi nagydíjakon régi formájában tündököl a holland: mindkét futamot feladni kényszerült, ráadásul második bukásnál ráesett a motorja a korábban többször m?tött térdére.

A listavezet? Christophe Porcel felemás hétvégét zárt. Els? nekifutásra csak tizedik lett, a második felvonásban már kicsit javított siralmas pozícióján, negyedik lett végül a tetemes el?nyét szépen lassan felél? listavezet?.

Rattray nem tudott otthon nyerni

Antonio Cairoli ellenben rácáfolt idei kritikusaira. Idei els? nagydíjgy?zelmét aratta a talján Yamahás, így a címvédés elérhet? közelségbe került számára: 32 pontos hátránya játszva ledolgozható a hátralév? öt nagydíjon, ahol még 250 pont gy?jthet?.

Carl Nunn feltámadása is üdít? színfoltja volt a versenynek. Régen láttuk már a britt KTM-eset ilyen elánnal motorozni. Nunn az els? futamban elért harmadik pozíciója, és a második felvonásban kiharcolt hatodik helyével a donogó alsó fokára állhatott fel a nagydíj végén.

Következik július 30-án a Cseh GP remélhet?leg már ismét Kornéllal, és valamivel izgalmasabb versenyekkel.