MX nemzetközi verseny, Valence

Townley, az MX2 tavalyi világbajnoka els? nemzetközi gy?zelmét aratta a KTM 450 nyergében a valence-i rangos motokrossz-viadalon. Pedig úgy t?nt, Stefan Everts mellett nem sok sót eszik meg a mez?ny: a belga klasszis nyerte ugyanis az els? futamot a háromból. Németh Kornél a nyitó felvonást a 12. helyen zárta.

A második menetben aztán jött a dráma: a tornagy?zelemre szintén esélyes honfitárs Cédric Melotte-tal ütközött Everts nagyon rondán: ezt a versenyt még be tudta fejezni (igaz, a 33. helyen) azután viszont már csak a kórházból figyelhette az el?szezon második nemzetközi MX-eseményének alakulását. Nemcsak a mantovai sikert nem sikerült megismételni, de a nyolcszoros világbajnok meg is sérült a nyakán. A fordulót Melotte nyerte a spanyol Vico Garcia el?tt, Németh Kornél a 10. helyen ért célba.

A mindent eldönt? harmadik versenyben az új-zélandi Townley diadalmaskodott Melotte felett, a francia Pascal Leuret (450 CRF) negyedik helye pedig azt jelentette, hogy a hazai pilóta is felállhatott a dobogóra. Németh nyolcadikként jött be, ami az összetett hatodik helyére röpítette a magyart. Ahhoz képest, hogy a valence-i cél a ‘motor összerakása’ volt, ez fantasztikus eredmény. Kornél letette névjegyét az MX-ben, olyan ászok végeztek mögötte, mint Ramon, Rattray vagy Everts csapattársa, Jörgensen. Ha tétmeccseken is így megy majd, nem lesz okuk panaszra a magyar szurkolóknak.