MX Spanyol Nagydíj, Bellpuig

Ben Townley (KTM) taktikus versenyzéssel id?összesítésben megnyerte a motokrossz világbajnokság második fordulóját a spanyolországi Bellpuigban.
Az MX2 tavalyi bajnoka, az új-zélandi harcos már legutóbb Belgiumban is remekül ment, most pedig összetett gy?zelemmel jelezte: nem statiszta-szerepre készül 2005-ben.

A címvéd? Stefan Everts (Yamaha) lépéshátrányba került ezen a hétvégén:
mindkét versenyben hibázott, nyolcadik illetve második helyen ért célba, kisebb sérülést is szenvedett. Pontokat gy?jtött ugyan, de ellenfelei hatékonyabbak voltak. A versenyeken Mickael Pichon (Honda) illetve Joel Smets (Suzuki) gy?zedelmeskedtek: a francia ellenállhatatlanul motorozott a nyitó felvonásban: gond nélkül szökött meg a mez?nyt?l és simán hozta a meccset. Másodjára viszont nem volt sansza a sikerre: az ötödik hely körül haladt, végül bravúrral jött föl másodiknak Smets mögé. A rund végén kis híján Steve Ramon örülhetett, hiszen sokáig az élen haladt: kés?bb aztán egy esés folytán id?t és pozíciókat vesztett, ötödikként intették le, a futamgy?zelem pedig a flandriai oroszlán ölébe hullt.

Németh Kornél csak 22. volt az els? szabadedzéseken, azután viszont
felpörgött: a második tréningen negyedik id?t futotta Pichon, Everts és Coppins mögött úgy, hogy a második hely is kinézett a magyarnak. Nem varázslat történt (vagy nem csak az), hanem a csapat gyógyírt lelt a hátsó futóm? pattogására. A remek edzéseredményt követ?en a gyári Suzuki csapat egyik vezet?je személyesen gratulált Kornél teljesítményéhez, ráadásul a pilóta megkapta azt a kuplungszettet, amit Smets és Strijbos is használnak.

Jöttek a versenyek: nem kezd?dött jól az els? menet, mert váratlanul elszakadt a lánc a motoron – ami vadonat új volt. Kornél így kiállásra kényszerült, a 16. helyen motorozott. A második forgulóban már minden simán ment: Németh nyolcadik helyen ért célba, ismét megverve jónéhány vb-men?t. 13 pontot szerzett, ezzel az összetettben két helyet javítva 12.

A 22 éves magyar pilóta összességében elégedetten nyilatkozott a Spanyol
Nagydíjról: a bellpuigi pályát jól ismeri és kedveli is, az el?szezonban teszteltek is rajta az együttessel. A rajtolásokon még van mit javítani, mondja, de er?nlét és versenytempó tekintetében is állja a sarat a mez?nnyel.

Az MX2 kategória a Yamaha nagy napját hozta: Cairoli illetve MacKenzie voltak sikeresek, az összetettben érdekes helyzet alakult ki: Melotte, Cairoli és Rattray közt 2-2 pont a különbség a Portugál GP el?tt.