MXGP, Trentino – N? a tét

MXGP

Fantasztikus hétvégét mondhat magáénak a Rockstar Energy Suzuki World mindkét belga versenyz?je, Clement Desalle és Kevin Strijbos is. Desalle a második futamon végre gy?ztesként ért célba, amiért a szezonkezdés óta küzdött, az els? menetben pedig második lett, így az összesítésben ? állhatott fel a dobogó legfels? fokára. Csapattársa a harmadik helyen végzett az els? futamban szerzett ötödik és a másodikban szerzett harmadik helyével.

MXGP Trentino Desalle

Jeremy Van Horebeek (Yamaha Factory Racing) már megszokott arc a pódiumon. Bár izgalmas pillanat volt, ahogyan kikerülte az épp el?tte, egy ugratón eles? Evgeny Bobryshevet (Team HRC), egy pillanatra sem lassított, gond nélkül szerezte meg az összesített második helyet a hétvégén.

Max Nagl (Team HRC) ismét a negyedik helyen. Bár egy harmadik helyezés papíron lényegesen jobban mutatna, az öregfiú tudja, hogy a következetesség hosszú távon kifizet?d? lehet.

Bár a hétvége nem a hétszeres FIM Motokrossz Világbajnok Antonio Cairoli tervei szerint alakult, ötödik lett az összesítésben, a közönség számára egyértelm?en az olasz volt a gy?ztes, minden kör minden kanyarjában ?rjöng? ováció fogadta. A kérdésre, hogy hogy érezte magát a hétvégén, a Red Bull KTM Factory Racing versenyz?je így felelt: „Túl sok hibát vétettem. Az els? versenyben utolsóként rajtoltam el, a második futamban elestem, aztán tovább tudtam menni, és meg is találtam ismét a ritmusomat, aztán elestem megint. Persze, hogy gy?zni akartam, de ez nem sikerülhet mindig. Egyébként rendben van ez így, hosszú még a bajnokság, az ötödik hely elég jó.”

Gautier Paulin (Monster Energy Kawasaki Racing Team) elemében volt az els? futamban. Bár csak a nyolcadik helyre kvalifikálta magát, ez csak még jobban feltüzelte, hamar megszerezte az els? helyet, és a futam végén fel is állhatott a dobogó legfels? fokára. A második menetben úgy t?nt, megismétli ezt a bravúrt, három kör alatt három másodperc el?nyt halmozott fel, de egy technikai mal?r közbeszólt, és id? el?tt be kellett fejeznie a versenyt. Ezzel együtt hatodik lett a hétvégi össz-értékelésben.

Az els? futamban a kvalifikáció legjobbja, Steven Frossard (Monster Energy Kawasaki Racing Team) összeakadt csapattársával, Gautier Paulinnal a vezet? helyért folyó csatában még az els? körben, ami Frossard számára egy hatalmas eséssel végz?dött. Agyrázkódást kapott, a helyszíni orvosi ellátást követ?en további vizsgálatokra kórházba szállították.

1. Clement Desalle (BEL, SUZ), 47 pont
2. Jeremy Van Horebeek (BEL, YAM), 42 p.

2. Clement Desalle (BEL, SUZ), 158 p.
3. Jeremy Van Horebeek (BEL, YAM), 154 p.

MXGP gyártók:
1. KTM, 175 pont; 2. Suzuki, 160 p.; 3. Yamaha, 154 p.; 4. Kawasaki, 150 p.; 5. Honda, 144 p.; 6. Husqvarna, 89 p.; 7. TM, 74 p.

MX2

Jeffrey Herlings-nek (Red Bull KTM Factory Racing) minden tudását be kellett vetnie, hogy közepesen sikerült rajtjai után meg tudja szerezni az els? versenyen az els?, a másodikon az MX2 kategória második helyét. „Nem vagyok elég gyors, de fizikailag rendben vagyok. Csak nem motoroztam eleget. Egyáltalán nem érzem jól magam, ami a többieknek el?nyt jelent, de legközelebb sokkal er?sebb leszek.” – nyilatkozta Herlings.

Arnaud Tonus (CLS Kawasaki Monster Energy) kemény küzdelmet és Herlings-szel egy kisebb összeakadást követ?en lett második az els? futamban, majd harmadik a másodikban. Ezzel második lett a nap végén az összesítésben, ami elegend? volt a bajnokságban a vezet? helye meg?rzéséhez, el?nye a második Glenn Coldenhoff el?tt öt pont.

Glenn Coldenhoff (Rockstar Energy Suzuki Europe) ismét bebizonyította, hogy igazi harcos, ha a világbajnoki címr?l van szó. Az els? futamban egy rossz rajtot követ?en látványosan hagyta maga mögött az ultramagabiztos Valentin Guillod-t, és vette át a vezetést, de kés?bb nem talált magának helyet az el?zésekhez, így végül csak a nyolcadik helyen végzett. A második futamban revansot vett, és idén a második alkalommal gy?ztesként futott be. A nyolcadik és az els? hely összesen a dobogó harmadik fokára volt elegend?.

Svájcban lehet valami a leveg?ben, Valentin Guillod a második svájci a top ötben. A tavalyi EMX250 bajnoka mindkét futamban vezette a mez?nyt, de az els? futamban egy esés elválasztotta els? futamgy?zelmének lehet?ségét?l. Folytatta a versenyt és végül a negyedik helyen végzett mindkét futamban, és az összesítésben is.

A top öt Romain Febvre (Wilvo Nestaan Husqvarna Factory Racing) nevével teljes, aki egyre jobb eredményeket hoz. Hetedik és ötödik helyezésével a hétvégi összesítésben az ötödik helyen végzett, ezzel a negyedik helyre lépett el?re a világbajnokság pontversenyében.