MXGP Katar

A Losail pálya b?velkedik mély keréknyomokban, és rumplikban sincs hiány, ráadásul a motor meglehet?sen sok id?t tölt a leveg?ben. Az egészet megf?szerezi, hogy a pályát gyakorlatilag a korlátlanul rendelkezésre álló sivatagi homokból alakították ki, ami egyáltalán nem kedvez a tapadásnak, különösen a huplik miatt. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a versenyz?knek a harminc perc plusz két körös futamokon végig elképeszt?en kell koncentrálniuk. Ráadásul a 2014-re megrövidített versenytáv miatt a rajt és az els? kör még nagyobb hangsúlyt kapott.

A verseny a vártak szerint alakult. Négy versenyz? között váltakoztak a helyezések. Az olasz Tony Cairoli (KTM), Maximilian Nagl (Honda), Gaultier Paulin (Kawasaki) és David Philippaerts (Yamaha) uralta a futamokat.

Cairoli sérülten érkezett a versenyre:
‘Az elmúlt tíz napban nem tudtam edzeni, a sérüléseim er?sen hátráltattak. A célom a futamokon a részvételre és a pontszerzésre korlátozódott. A célomat elértem, így elégedett vagyok, és a bajnokság még sok fordulóból áll.’ – nyilatkozta az olasz klasszis.

MXGP Quatar 2014

A verseny másik szenzációja Carioli esti futamokon világító felszerelése volt. A csizmáján jól látható a SIDI logója.

Az MX2 (250ccm 4T) mez?nyt Jeffrey Herlings uralta. Bár az els? futamon lecsúszott a dobogó legfels? fokáról, a második futamon már helyreállt a várt eredménytábla. Dylan Ferrandis (Kawasaki) az els? versenyen meg tudta szorongatni Jeffrey-t, aztán a második futamban visszaesett a hatodik helyre.

A Suzuki csapat beszámolója a versenyr?l:

A katari reflektorok fényében elrajtolt az idei MX1 világbajnokság. A Rocksar Energy Suzuki két versenyz?je, Clement Desalle és Kevin Strijbos hetedik és nyolcadik helyen zárták az els? világbajnoki fordulót gyári RM-Z450-eseik nyergében.

Desalle, aki tizenkét hónappal ezel?tt diadalmaskodni tudott itt, most egy holtszezoni vállm?tétb?l felépülve érkezett, aminek köszönhet?en alig motorozott az elmúlt id?szakban. A belga már a rajttal is megküzdött, és a dolgok a folytatásban sem mentek sokkal jobban. Elkövetett pár hibát, köztük egy kicsúszást is, így végül kilencediknek futott be, és igen csalódottan zárta az els? futamot. A második futamban sem tudott együtt maradni a vezet? bollyal, de azért sikerült megcsípnie a hatodik helyet.

MXGP 2014

Strijbos a szezon els? pole-ját ünnepelhette pénteken, és úgy nézett ki, hogy ezt a teljesítményt a futamon is meg tudja ismételni. A belga el is hozta a rajtot és vezetett is az els? két körben, de sajnos bedurrantak a karjai, és nem tudta tartani a tempót, visszaesett a hetedik helyre. A második rajtja nem sikerült olyan parádésra, végül nyolcadiknak jött be, két hellyel csapattársa mögött.

A verseny után a csapatnak rögtön csomagolnia kellett, hogy a motorokat és a felszerelést gyorsan útnak tudják indítani a világbajnokság második állomása, a thaiföldi Pattaya felé.

MXGP 2014

Clement Desalle
“Nem volt valami sikeres GP. A pénteki id?mér? nem volt túl rossz, de rosszul rajtoltam, és aztán az els? futamon megint. Nem volt könny? el?zni, és a pálya is más volt az el?z? évhez képest. Nem volt jó. A kemény beállítások miatt veszítettem néhány helyet, szóval nem voltam magabiztos. Megtettem, amit tudtam. Csalódott vagyok a hiba miatt, amit az els? körben elkövettem. Túl sok pozíciót vesztettem. A második futamon csak végig akartam menni, hatodik lettem. Komoly sérülés után tértem vissza, azt hittük, már rendben vagyok, de úgy néz ki, hogy még egy kicsit több id?re van szükségem. Most ezen dolgozom.”

MXGP 2014

Kevin Strijbos
“Amikor azt mondtam, hogy ez a valaha volt legjobb motorom, azt komolyan is gondoltam. Borzasztó er?s. Ez segített az els? futamban a rajtnál, de miután elkövettem pár hibát, és ett?l begörcsöltem, már nem nagyon tudtam többet tenni. Csak ki akartam tartani a végéig. A második futamon nem tudtam úgy rajtolni, ahogy szerettem volna, vagy ahogy kellett volna. Még dolgozunk egy pár dolgon, és bízom benne, hogy Thaiföldön jobbak leszünk, van pár biztató jel.”

MXGP Els? futam: 1. Maximilian Nagl (GER, Honda), 34:57.925; 2. Antonio Cairoli (ITA, KTM), +0:01.942; 3. Gautier Paulin (FRA, Kawasaki), +0:07.827; 4. Steven Frossard (FRA, Kawasaki), +0:15.643; 5. Jeremy Van Horebeek (BEL, Yamaha), +0:26.612; 6. Tommy Searle (GBR, Kawasaki), +0:31.196; 7. Kevin Strijbos (BEL, Rockstar Energy Suzuki), +0:33.585; 8. Evgeny Bobryshev (RUS, Honda), +0:34.386; 9. Clement Desalle (BEL, Rockstar Energy Suzuki), +0:34.597; 10. Joel Roelants (BEL, Honda), +0:50.077.

MXGP Második futam: 1. Gautier Paulin (FRA, Kawasaki), 35:04.471; 2. Steven Frossard (FRA, Kawasaki), +0:02.773; 3. Antonio Cairoli (ITA, KTM), +0:09.941; 4. Maximilian Nagl (GER, Honda), +0:13.124; 5. Jeremy Van Horebeek (BEL, Yamaha), +0:20.093; 6. Clement Desalle (BEL, Rockstar Energy Suzuki), +0:23.932; 7. Tommy Searle (GBR, Kawasaki), +0:25.651; 8. Kevin Strijbos (BEL, Rockstar Energy Suzuki), +0:38.386; 9. Evgeny Bobryshev (RUS, Honda), +1:02.213; 10. Joel Roelants (BEL, Honda) +1:05.317.

MXGP Összesített eredmény: 1. Gautier Paulin (FRA, KAW), 45 points; 2. Maximilian Nagl (GER, HON), 43 p.; 3. Antonio Cairoli (ITA, KTM), 42 p.; 4. Steven Frossard (FRA, KAW), 40 p.; 5. Jeremy Van Horebeek (BEL, YAM), 32 p.; 6. Tommy Searle (GBR, KAW), 29 p.; 7. Clement Desalle (BEL, Rockstar Energy Suzuki), 27 p.; 8. Kevin Strijbos (BEL, Rockstar Energy Suzuki), 27 p.; 9. Evgeny Bobryshev (RUS, HON), 25 p.; 10. Joel Roelants (BEL, HON), 22 p.