MXOB, Piliscsév: Képriport

Németh Kornél és Piliscsév? A legutolsó dátum, ami hirtelen eszünkbe juthat, az a 2000-es Európa-bajnoki futam, ahol tíz évvel fiatalabb, ám a mainál semmivel sem tehetségtelenebb Németh Kornél motorozott. Az újbóli találkozásra bizony, ennyit kellett várni, de megérte. A OKR KTM motorosa a t?le megszokott módon hengerelt mindkét futamban, és ha ez így marad Nyársapát után is, még az is elképzelhet?, hogy vezet? pozícióból távozik majd Kanadába legeredményesebb krosszosunk.

Piliscséven a Borka-Czúni párharc legújabb felvonását láthatták a kilátogató szurkolók. A junior évek óta egymást nyüstöl? páros Hódmez?vásárhelyen klasszikus “kerék a keréken” csatát vívott, amit akkor Czúni nyert meg. Most azonban Borka volt jobb formában, így kettejük harca a bajnoki címért még kiélezettebb lesz a szezon hátralév? részében. A “kicsiknél” is fordult a kocka: Firtosvári Kacsának elég volt ez az egy forduló, hogy ledolgozza 10 pontos hátrányát…miközben Déczi Balázs a közönség soraiból nézte az ütközetet. Május 30-ikára, a kókai fordulóra ígérte magát a bajnok. A szervezésért egyébként piros pont jár Piliscsévnek, csak lett volna kicsit kevesebb a por…

Monster Enregy Magyar MX Bajnokság – 3. forduló, Piliscsév

1. futam

A rajtjai miatt sokat kritizált Németh Kornél az els? futamban tanárian kapta el a rajtgépek lecsapódását: már az els? kanyarba lélegzetvételnyi el?nnyel érkezett meg, amit a 25 plusz 2 körös versenyen további 19,562-vel növelt, kétséget sem hagyva a futamgy?zelem sorsa fel?l.

2. futam

A másodikban aztán jött Borka Jani villámrajtja, ami csak fél körig távol tudta tartani a 108-as KTM-et az els? helyt?l. Miután élre állt Kornél, pokoli tempóval és játszi könnyedséggel vette a k?kemény pilisi akadályokat, 42,093 másodpercet vert a második helyen célba ér?, a piliscsévi forduló után a bajnoki cím egyik lehetséges várományosának számító Borka Janira.

Németh Kornél

10 év után tért vissza Piliscsévre Németh Kornél! Az újbóli viszontlátás nem is sikerülhetett volna jobbra: NTH 108 korán sem csúcsformában lév? motorjával (nem lehet tehát a vb-s technikára fogni a fölényét) a t?le megszokott módon emelkedett ki a hazai mez?nyb?l. Ráadásul ‘Csév el?tt a magyarnál keményebb cseh bajnokin is hasonló magabiztossággal diadalmaskodott, ami igen csak biztató kanadai szereplésének megkezdése el?tt.

Borka Jani

Borka Janihoz ezúttal is jó volt Piliscsév…csak az a Németh Kornél nev? ember ne lett volna. A tavalyi visszatér? verseny dupla gy?ztese egyértelm? fölényben volt bajnoki riválisával, Czúni Lacival szemben – az els? futamban négy, a másodikban hét tizeddel futott gyorsabb versenykört. A visszavágó tehát megvolt Hódmez?vásárhelyért.

Czúni Laci

Czúni Laci már a mama hasában is ‘látta’ Piliscsévet, az extra pályaismeretet tudta is kamatoztatni ezen a napon. A szabadedzést megnyerte, az id?mér?r?l kizárták sárga zászlónál való el?zésért, így utolsónak választhatott magának rajthelyet. A kiszorított pozícióból aztán mindkétszer remekül motorozva feljött a Németh-Borka páros mögé. Lehetne ilyen az év hátralév? része is, egy egészséges Szvoboda Bencével kiegészülve parázs csata várható az 1-es rajtszámért.

Szvoboda Bence

Nehezen indul a bajnok éve: tavaly mindkét futamban technikai K.O. végzett Szvoboda Bencével, így az elmen?k közül a legkevesebb piliscsévi tapasztalattal állt a rajtgép mögé. A szokásos koreográfia szerint az id?mér?n két másodperccel kvalifikálta magát Kornél mögé, a futamokon aztán lapockasérülése miatt visszacsúszott kicsit. Összetett negyedik helyezésével értékes pontokat szerzett, életben tartva a bajnoki esélyeit.

Lécz Gerg?

Ha van olyan ember, aki tiszta szívb?l gy?lölheti a patináns piliscsévi pályát, akkor az Lécz Gerg?. A Reál Motorcentrum krosszosa tavaly a szinte már biztosnak t?n? bajnoki ezüstérmet bukta el ezen a pályán (4. lett végül a pontvadászatban), de tudna mesélni korábbi cifra sztorikat is a ringr?l. Profihoz méltón azonban tiszta fejjel vágott bele az idei viadalba, ezen a kemény pályán azonban még inkább kijött Gerg? technikai hátránya. Széria futóm?ve nem a pilisi dombokhoz lett tervezve, így kénytelen volt az összetett ötödik helyezéssel beérni. Bezzeg, ha 2009-ben lett volna ez az eredmény!

Dylski Gábor

Dylski Gábor vállsérülése miatt kihagyta Hódmez?vásárhelyet, Piliscsév el?tt pedig autóbalesetet szenvedett. A tavalyi motorral harcoló krosszos számára ilyen el?zmények fényében az is csoda, hogy motorra mert még ülni. A két futam összesítése alapján a hatodik helyen végzett.

Kerner Laci

Kerner Laci borzalmasan nagy bukása miatt félbeszakították a kvalifikációt. Kórházba szállították, állapotáról nincsenek információnk. Reméljük nem szenvedett komoly sérülést a Reál Motorcentrum versenyz?je.

Czúni Laci

Akcióban a Czúni-familiy. Dodó szakért?en figyel, ifjabb Laci tartja, id?sebb Laci pedig visszatenni készül a szabadedzésen önálló életre kelt kipufogódobot. Ennek ellenére megnyerte a nap els? edzését az MX1-es bajnokság éllovasa.

Hugyecz Erik

Hát megy ez! Hugyecz Erik kézm?tétje és a monori fiaskó után Piliscséven úgy motorozott, ahogy azt t?le megszokhattuk az elmúlt években. Nagyot csatázott (ráadásul mindkét futamban elesett) belga vendégcsapattársával, Jimmy Huysmans-szal: a motokrossz hagyományai szerint, pontegyenl?ség esetén a második futam jobb eredménye dönt, abban pedig Erik volt a jobb, így övé lett az összetett gy?zelem.

Nagy Alex

Ez nem Nagy Alex napja volt. Az MX2-es bajnoki pontvadászat éllovasa egy ezüst és egy arany után most csak hatodik lett. A bronzérmes helyen végz? riválisával, Firtosvári Gáborral szemben pont annyi pontot bukott, amennyi el?nye volt: most azonos pontszámmal vezetik a kiskategória tabelláját.