MXOB, Vásárhely: Képriport

Körönként két másodperc plusz, 25 perc és két kör után majd’ egy perces el?ny. Így tud motorozni Németh Kornél a magyar mez?nyben, ha nem esik szét a kuplungkosár másfél kör után. Pedig ez nem vb-s technika volt, csupán egy több üzemórás edz?motor. Piliscséven folytatódik a sikerszériája? Még ez sem elképzelhetetlen! G?zer?vel folynak a tárgyalások az esetleges indulásról.

Sikeres nap volt ez a KTM brigád számára. Kornél duplája mellett az MX2-es géposztály külön értékelésében a hazai pályán motorozó Nagy Alex végzett az élen. Neki izzasztóbb volt ez az aranyérem: az els? futamban keményen összecsaptak Firtosvárival, és ? húzta a rövidebbet. A második felvonásban aztán törlesztett. Két hét múlva már Piliscsév következik! – B?vebb galériát a videóriporttal élesítjük.

Monster Energy Magyar MX Bajnokság – 2. forduló, Hódmez?vásárhely

Németh Kornél

Ez Kornél napja volt. Dominált az id?mér?n, majd a versenyeken is. A második futam állítása szerint kicsit szenved?s volt, mivel rossz irányban mentek a futóm?beállítással, de hát az edz?versenyek ezért vannak. Egyre jobb formába lendül a magyar klasszis, júniusban már a Kanadában bizonyíthat, a KTM Észak-Amerika támogatásával.

OKR KTM Team

Az egyiknek sikerül…Nagy Alex (102) Monor után feljebb lépett a dobogón. Ott második volt, most els? lett. A KTM-hez hamar tudott alkalmazkodni, els?sorban a féktávokon érzi stabilabbnak az új munkaeszközést (tavaly Suzukival versenyzett). Szvoboda Bence (42) viszont az els? forduló után még rosszabbul érezte magát lapockasérülése miatt: gyulladáscsökkent?kkel telepumpálva motorozott. Mindkét futamban bukott: az els?ben tizenegyedik, a másodikban ötödik lett.

Borka Jani

Borka (266) és Czúni az utolsó méterekig ölték egymást. Hiába vezetett végig Janika, Laci összeszorított fogakkal legy?rte ?si riválisát, így övé lett az összetett ezüstérem. Piliscsév viszont Janika pályája lesz!

Lécz Gerg?

Ugyan még nincs kirobbanó formában Lécz Gerg?, de egyre jobb eredményeket szállít. Full széria motorjával már megközelítette a dobogót is, pedig a hódmez?vásárhelyi pálya nem tartozik a kedvencei közé.

Czúni-Szvoboda-Borka

Ekkora volt a harc Kornél mögött az els? futamban. Amíg Czúni és Szvoboda talpon volt, nagyot meccseltek Borkával kiegészülve.

Marosi Dávid

Marosi szépen lassan akklimatizálódik az els? osztály tempójához. Az újonc suzukis Monoron bukott, megsérült a háta, ez nagyon is hátráltatta ?t Hódmez?vásárhelyen. Tanulóév lesz 2010.

Czúni Laci

Ezért lett csak harmadik a pontvadászat éllovasa az els? futamban. Czúni Laci kibillent egyensúlyából a hátsó asztal utáni balosban. Mire újraindította motorját, Borka már l?távolon kívülre került.

1. futam

Most nem volt tele a rajtrács, így újra együtt indult az MX1-es és MX2-es mez?ny. Ez a szisztéma legalább annyi veszélyt hordoz magában, mint amennyi látványosságot kínál a néz?knek.

Kornél a közönségnek is motorozott egy kicsit. Mivel a többiek úgy fél kör alatt lemorzsolódtak róla, egy pár szépségdíjas whip is belefért a hódmez?vásárhelyi k?rjébe.

Bódis Roland

Bódis Rolandot még mindig hátráltatja lábsérülése. A fiatal KTM-es a 12. helynél azért el?rébb hivatott.