Német bajnok Németh Kornél

Mickael Pichon, Max Nagl. Csak két név a korábbi nyílt német motorkossz bajnokok sorából. Talán nem kell ?ket bemutatni. Kornél most csatlakozott az elithez, s?t! Els? kelet-európaiként nyerte meg a rangos nemzeti bajnokságot, úgy, hogy még egy futam hátra van a kiírásból.

Kornél a versenyt megel?z? hetet Magyarországon töltötte, Havasiékkal új beállításokat kerestek a hátsó futóm?vön, több nap ment el a helyes set up-ok keresésével. A motort teljesen felújították a versenyre, amit lehetett cseréltek rajta, mert ha lehetséges mindenképp be szerették volna biztosítani az els? helyet már ezen a hétvégén. A szombati id?mér?n Kori nagyon óvatosan ment, mindössze 2 gyors kört teljesített.

Az els? futamban közepes start után egészen hihetetlen dolog történt az els? sikánban. Kori csak azt érezte, hogy valakivel összeakadt, majd lassulni kezdett a motorja. 3.-ban volt, nem birta a motor, visszakapcsolt 2.-be, nyélgáz, még mindig lassul a motor. Visszatette 1.-be, ismét max. gáz, tovább lassul a motor, egyszercsak paff, hanyatesett.

Egy német srác lába beszorult a hátsó kerék és a sárvéd? közé, ez lassította Kori motorját. Amikor kiakadt a srác lába, akkor viszont egyesben volt a motor és nyélgázon, így történt tehát a hanyatesés. Szerencsére nem történt komoly baja a póruljárt motorosnak, viszont a nadrágját teljesen leszaggatta Kori hátsó kereke.

Nem volt ezzel vége a kalandos futamnak, a 2. körben ugyanis valaki ráugrott Kori jobb kezére, ekkor is majdnem elesett, de itt még meg tudta fogni a motort. A sorozatos balszerencse után nagy hajrába kezdett Kori és a 7. helyre tudott felkapaszkodni.

A második futamban egészen jól sikerült a rajt, 6.-ként fordult az els? kanyarban, viszont a pálya egyik fels? kanyarjában Kori bels? íven fordult és a küls? ívr?l egy motoros elég keményen letarolta ?t, ekkor már teljesen azt hitte, hogy vége a futamnak és az utolsó futamra kell maradnia a döntésnek.

Szerencsére nem így történt, hisz Kori nem sérült meg, felpattant a motorra, az gyorsan be is indult, így a mez?ny után tudott eredni.Ebben a futamban is megcsípte a 7. helyet úgy, hogy tudta, hogy a 8. hely is elég lett volna a végs? gy?zelemhez, úgyhogy széles mosollyal az arcán haladt át a célvonalon. ‘Ez volt életem legrosszabb versenye’ – ez volt a els? reakciója a futam után.

Kori 276 pontjával áll a hetedik, utolsó el?tti futam után, a második Ken Roczennek pedig mindössze 222 pontja van, ami azt jelenti, hogy a különbség (54) több, mint az utolsó futamon szerezhet? maximum, így Kornélunk már az utolsó el?tti versenyen bebiztosította els?ségét. A fordulót egyébként Nagl nyerte, Roczen és Xavier Boog el?tt.

A zárófordulón biztos, hogy nem lesz ott a magyar klasszis, mert még a német endurokrossz bajnoki címért is nagy harcban áll, igaz, kevesebb esélyekkel pályázik az aranyra, mint a hagyományos motokrosszban. Ezért inkább most erre koncentrál Kornél. De el?tte még hazajön, hogy a k?szárhegyi ob fordulón oktassa picit a honi mez?nyt. Mi ott leszünk, és kifaggatjuk ?t az idei évr?l, illet?leg a válogatottság visszamondásáról is. Tehát szeptember 13., K?szárhegy!

forrás: nth108.com