Ötszörösen is az év motorja a BMW

Ki van meglepve? Persze, hogy senki. Német motorosként német motorra szavazni majdhogynem alap, de félreértés ne essék, ezzel nem akarjuk elvitatni, hogy a BMW nagyon is jó motorokkal van jelen a kínálati palettán.

Az év motorja választást idén a 18. alkalommal rendezték meg, ahol ezúttal a BMW vihette haza a Sportmotor, Túra/Sporttúra motor, Enduró/Supermoto, Crossover és Modern Klasszikus kategóriákban is az els? helyezettnek járó trófeát, plusz néhány második és harmadik helyet.

Az S1000RR újra értelmezte a superbike kategóriát, nem csoda, hogy tavaly és idén is az élen végzett. 2016-ban a német olvasók 23,4 százaléka voksolt rá, szinte ugyanannyian, mint egy évvel korábban.

Motorrad AZ Év Motorja 2016 BMW

A Crossover kategóriában az S1000XR szerezte meg a szavazatok 26,7 százalékát. A Ducati Multistrada bezavarhatott volna a képbe, mégiscsak neki köszönhetjük a sport adventure kategória létezését, de nem.

Az R1200RS meger?sítette pozícióját a klasszikus R1200RT-vel szemben, és megnyerte Az Év Túra/Sporttúra motorja címet, pont ahogy tavaly is.

A Modern Klasszikus címre pályázó versenyz?k között az R nineT és az R nineT Scrambler szerezte meg a szavazatok több mint 30 százalékát. Hogy ezt jöv?re megingathatják-e a Triumph tavaly Milánóban bemutatott klasszikus újdonságai, jó kérdés.

Az ötödik trófea pedig – immár a nyolcadik alkalommal – ismét az R1200GS-é lett az Enduró/Supermoto kategóriában. Az olvasók 23,4 százaléka jelölte meg kedvenceként.

Ha ez nem lett volna elég, a bajorok gy?jtöttek néhány dobogós helyezést is: a Naked kategória második és harmadik helyezettje az R1200R és az S1000R lettek, a Robogó szavazáson pedig második lett a C650 Sport/C650GT.

A Motorrad „Az Év Motorja’ választása a legfontosabb olvasói értékelés Európában. Idén 52 178 olvasó adta le a voksát. Az els?, 1999-ben rendezett választás óta több mint 750 000-en szavaztak.