Portugál GP: Strijbos legy?zte Coppinst

2005 augusztusában fordult el? utoljára, hogy az MX1 kategória összetett gy?ztesét ne Stefan Evertsnek vagy Josh Coppinsnak hívják. A két évvel ezel?tti Cseh Nagydíjon Kevin Strijbost ünnepelték Loketban, aki akkor karrierje els? királykategóriás gy?zelmét zsebelte be, ezután nagy csend következett a Suzuki háza tájáról…egészen mostanáig. A Portugál Nagydíjon megtörtént az, amire kevesen számítottak Coppins és a Rinaldi Yamaha idei formáját elnézve – csatában múlták felül ?ket.

Agueda agyagos katlanja

A „nyer? páros” magabiztosan hozta a 2007-es kiírás els? két fordulóját, esélyt sem adva a sikerre éhes ellenfeleknek, akikb?l pedig nincs hiány: Kevin Strijbos, Steve Ramon, Sebastien Pourcel, Tanel Leok, Ken de Dycker… lehetne még folytatni sort. Az edzéseken rendre ott végeztek Coppins sarkában, s?t nem egyszer maguk mögé is utasították a veterán új-zélandit, a 35 perc + 2 körös etapokon azonban rendre elvéreztek.

Cairoli megállíthatatlanul menetel második világbajnoki címe felé

Az MX2-es kategóriában egyel?re semmi nem veszélyezteti a szintén Yamahás Antonio Cairoli helyét a mez?ny elején. Az elmúlt három forduló hat versenyéb?l csak egy részsikert engedélyezett a címvéd? Christophe Pourcelnek, aki Portugáliában a szokásosnál is pechesebb volt. Van egy nagyon fontos aduja a Szicíliainak idén, ami tavaly még hiányzott tarsolyából: 2007-re sikerült a De Carli csapatnak orvosolni a kis Yamaha futóm? és vázikus problémáit. 2006-ban ugyanis beállítási gondokkal küszködött Cairoli, így esélye sem volt az egyenletes teljesítményt nyújtó Pourcelel szemben, noha ? volt a mez?ny leggyorsabb krosszosa.

MX1

A pénteki es?zések ellenére napos id?ben indították útjára a mez?nyt Aguedában, közel 18 ezer kilátogató árgus szemei el?tt. Az amerikai Mike Brown nyerte a gyorsulást, de hamar át kellett engednie a vezet? pozíciót Strijbosnak és Coppinsnak. Strijbos ezután kemény iramra kapcsolt, a verseny feléig tartani is tudta a még keményebben közleked? Coppinst, aki egy újabb futamgy?zelemmel szilárdította el?kel? helyét a pontvadászatban. Strijbos lett a második, a KTM-es Davis Philippaerts érkezett be harmadiknak. A KTM-eseknek egyébként is s?r? hetük volt, ami rányomta bélyegét az egész versenyre. Nem elég, hogy a Spanyol és a Portugál futam egymás utáni héten követték egymást, a csapatvezet?k ráadásul egy fotózással is fárasztották versenyz?iket.

Strijbos és a japán citrom nagy napja

Németh Kornél 13-nak min?sítette magát a versenyekre. Az els? futamban err?l a helyr?l fordult, majd fokozatosan felj?ve a 8-ig helyig tudta el?reverekedni magát a mez?nyben. Legnagyobb riválisa, az el?z? futam meglepetésembere, Max Nagl eltörte a kulcscsontját az els? versenyen, a másodikon éppen ezért már nem tudott rajthoz állni, így pont nélkül zárta ezt a hétvégét. Nagy esély kínálkozik Kornél el?tt ezzel a német bajnokságban (is), ahol szintén Nagl számít els? számú riválisnak, aki pár hétig nem ülhet motorra, de biztosat csak az orvosi diagnózis után lehet mondani.

A második futamban is megmutatta Brown, hogy nem volt véletlen a jó rajtolása (az els? versenyen 9. lett Kornél mögött), most is övé lett a holeshot, de Strijbos és Coppins újra lelépték a veterán amerikait. Ezután a suzukis és a yamahás ász csatáinak szemtanúi lehettünk, amib?l ezúttal a belga került ki gy?ztesen, megszerezve élete második nagydíjgy?zelmét. Sebastien Pourcel lett a harmadik, a TM-es Manuel Priem negyedik, Philippaerts pedig az ötödik helyen fejezte be a Portugál Nagydíj második versenyét Összetettben Strijbos, Coppins, Philippaerts, Priem Pourcel, Brown, Németh az els? hét.

Mondd, hogy csííííz! Philippaertséknek még pózolniuk is kellett a múlt héten

Kornél ezúttal célba ért a második futamon, 10. lett a 35 perc+ 2 körös verseny végeztével, ami az összetett hetedik helyét eredményezte a magyar krosszosnak. Jelenleg a 14. helyet foglalja el a pontvadászatban, 51 megszerzett pontjával, az élen továbbra is Josh Coppins áll 144 ponttal, Strijbost el?zi, aki eddig 125 pontot gy?jtött, a Portugáliában balszerencsés Barragan áll a harmadik helyen 89 pontjával.