RC nem indul

Ricky Carmichael ugyan ott lesz a hatvanadik nemzetek krosszán, melyet az idén debütáló Matterley Basin ringen rendeznek Angliában, de versenyezni nem láthatjuk a tizenhatszoros bajnokot. Az amerikai bajnokság utolsó futamán megsérül? Carmichael az elmúlt hetet pihenéssel töltötte, remélve, hogy rendbe jön sérült válla a versenyig. Nem így lett. A szövetség Ricky csapattársát, a tavalyi gy?ztes együttes tagját, Ivan Tedescot választotta harmadik számú embernek. Carmichael kiválásával elmarad a szurkolók által várt Everts-RC csata, mely az utolsó lett volna a két klasszis pályafutásában.

Így az a fura eset állt el?, hogy az amerikai válogatott, az egyik legrutintalanabb együttes lesz a mez?nyben, hiszen csak Tedesco rendelkezik MXDN-es tapasztalatokkal. A csapat másik két tagjának, Ryan Villopotonak és James Stewartnak ez lesz az els? fellépése a rangos a eseményen. Azonban nem valószín?, hogy a vert mez?nyben végez USA, mivel a két kawasakis a világ leggyorsabb terepmotorosai közé tartozik. Kérdés, hogy a vagabund stílusáról is ismert Bubba mennyire tud megbirkózni a vállára nehezed? nyomással csapatkapitányként, és a fiatal Villopoto képes lesz-e a rutinos krosszosok között érvényesülni.

A pálya vonalvezetése elvileg nem okozhat gondot a jenkiknek, hisz a Winchester közelében fekv? ring, inkább szuperkrosszos, mint klasszikus motokrossz-pálya. Az id?járás babrálhat ki egyedül a favoritokkal, de az id?jósok napsütést ígértek szombatra és vasárnapra.

Média

A futamokat az Eurosport 2 él?ben fogja sugározni vasárnap 14:45-kor, 15:30-kor és 17-kor . Ha valaki esetleg lemaradna a közvetítésr?l, akkor a [motorinfo.hu]-n tájékozódhat az eseményekr?l.

Szurkoljunk a Magyarországot képvisel? Németh Kornél, Borka János, Czúni László csapatnak, hogy beverekedjék magukat a huszas dönt?be!

Friss

Borka János helyett Hujber Péter indul az MX2-es géposztályban a Nemzetek Krosszán.

Az első edések már véget értek. Az MX1-es kategóriában James Stewart volt a leggyorsabb, a francia Sebastien Pourcel és az észt Tanel Leok előtt. Stefan Everts a negyedik, Németh Kornél a 12. lett a harmincegy fős mezőnyben.

Az MX2-es tréningét az olasz trónfosztott Antoni Cairoli nyerte, a francia Christophe Pourcelt és a norvég Kenneth Gundersent megelőzve. Az amerikai sztár, Ryan Villopoto a 4., az új-zélandi Ben Townley az 5., a belga Kevin Strijbos a 8. lett. Hujber Petya a 30. helyről várhatja a folytatást.

Az Open kategóriában a belga Steve Ramon volt a leggyorsabb, a hazai pályán motorozó Carl Nunn, valamint a dél-afrikai Wyatt Avis előtt. Demaria az 5., Tedesco a 6., Beggi a 11., Czúni a 29. helyen fejezte be a szabadedzést..

Bővebb beszámolóval később jelentkezünk.