Sebestyén Peti a Supersport-világbajnokság legjobb Hondás szereplője.

Minden idők legjobb magyar eredményét érte el összetettben a kategóriában!

Véget ért a Supersport-világbajnokság 2019-es szezonja a katari fordulóval. Sebestyén Peti a mezőny egyetlen magyar pilótája a VB összetett 11. helyét szerezte meg és a versenyen – csupán 7 ezreddel lemaradva –  szintén a 11. helyen ért célba. Bebiztosította a legjobb Hondásnak járó címet és minden idők legjobb összetett magyar eredményét érte el ebben a kategóriában.

Sebestyen, WorldSSP race, Qatar WorldSBK 2019

A katari hétvége sajnos a vártánál több nehézséget hozott, a pénteki első szabadedzés 45 percéből, a transzponder meghibásodása miatt, Peti csupán 5 percet töltött a pályán, így a többiekhez képest lépéshátrányban vághatott neki a délutáni edzésnek. Az FP2 bizakodóan alakult, ám másnap a 3. szabadedzésen és időmérőn további technikai problémák jelentkeztek, így csupán a 14. pozícióba sikerült kvalifikálnia magát a CIA Landlord Insurance Honda magyarjának. A versenyen a rajtot jól elkapva gyorsan fel tudott zárkózni a 11. pozícióig, aztán a verseny végéig a felzárkózás volt a feladat, ami remekül sikerült, hiszen a célvonalon csupán 7 ezreddel gyorsabban haladt át előtte, az így 10. helyen végző Badovini.

Sebestyen and Soomer, WorldSSP race, Qatar WorldSBK 2019

„Azt hiszem egy ilyen nehézkes hétvége után ez volt a maximum. Lehetett volna jobb, de a futam  elején tömegbe kerültem és néhány kanyarig nem tudtam a saját tempómat motorozni. Aztán letisztult a mezőny, láttam magam előtt Badovinit. A verseny elején ahogyan általában szokott történni az élboly  jobb tempóban tudott haladni, de amint sikerült kikerülnöm a középmezőny sűrűjéből tudtam jobb köridőket is motorozni és folyamatosan felzárkóztam. Jó volt a versenytempóm és utol tudtam érni Badovinit, de a végén egy kisebb hiba miatt nem sikerült megelőznöm. Azt hiszem mindent összevetve jól teljesítettünk a versenyen és szeretném megköszönni a támogatóimnak és a csapatnak az egész éves munkát! Köszönet illeti a felkészülésemről gondoskodó csapatot is, fizikailag remek formában éreztem magam egész évben. Külön köszönöm Daróczy Attilának az egész éves szakmai tanácsadását és támogatását!”

A CIA Landlord Insurance Honda csapatfőnöke is értékelt a verseny után:
„Péter a végén nagyon jó tempót motorozott, sikerült felzárkóznia Badovinihez és csupán 7 ezred döntött köztük a végén. Sajnos értékes időt vesztettünk az FP1-ben, aztán a kvalifikációra sem voltak tökéletesek a beállítások, egyébként Péterben megvolt a potenciál a TOP6 és TOP10 között harcolni, nem csak ezen a versenyen, de az év több futamán is. Remek volt ez a szezon, nagyon stabilan tudott Péter és a csapat szerepelni, élveztük a közös munkát!”

A Supersport-világbajnokság ezzel véget ért, már folynak a tárgyalások a 2020-as szezonról, heteken belül érkezik majd a hivatalos bejelentés a jövőt illetően!