Stewart rekordja Anaheimben

Az el?z? három viadal rövid krónikája

Az anaheimi nyitóverseny után Phoenixben vendégeskedett az amerikai szuperkrossz-bajnokság, ott, ahol utoljára 2003-ban tudott Kawasaki motor gy?zni a nagyoknál, egy azóta már visszavonult emblematikus krosszos, Ezra Lusk révén. James Stewart parázs csatát vívott Ricky Carmichaellel – RC els?sorban a mosódeszkákon veszített sokat apró termete miatt. Mondani sem kell, hogy James sikerét hozta a futam, aki azon az emlékezetes 2003-as viadalon nyert Arizonában utoljára, még a 125-ös mez?nyben. A Lites kategóriában a vendégszerepl? Christophe Pourcel diadalmaskodott, Ryan Villopoto és Chris Gosselaar el?tt, vagyis a Pro Circuit Kawasaki kisajátította a dobogót.

Stewart idei tempóját elnézve, meglepetés volt RC gy?zelme

A második anaheimi összecsapáson a közvetít? állásból kísérte nyomon a küzdelmeket Carmichael – a Legnagyobb hiányában már borítékolni is lehetett Stewart gy?zelmét. Az Angel Stadionban karrierje 14. királykategóriás gy?zelmét zsebelte be a Kawasaki üdvöskéje, Chad Reed és Nick Wey asszisztálásában, akit?l utólag elvették a bronzérmet szabálytalan üzemanyag-használat miatt, így Stewart csapattársa, Tim Ferry örökölte meg a harmadik helyet. A kicsiknél Villopoto visszatért a pódium tetejére Jason Lawrence és Josh Hill társaságában, akinek szintén illegálisnak találták a naftáját, ezzel Josh Grant idei els? érmének örülhetett. Ez volt az a viadal, ahol Pourcel megsérült.

Villopoto ötb?l négynél jár, három futammal a nyugati-széria vége el?tt

A mindig csapadékdús városban, San Franciscóban futották az idei kiírás legflúgosabb versenyét. Mint arra számítani lehetett, a szemerkél? es? teljesen megkavarta a kártyákat, de ezúttal nem volt akkora dagonya, mint tavaly. Stewart és Reed gyilkos iramot diktált, Carmichael a harmadik helyr?l figyelte, hogy mit kezd egymással a két bajnokaspiráns. El?ször Bubba hibázott az élen: véletlenül üresbe kapcsolt, aminek egy bukás lett a vége. Ezután Reed vette át a vezetést, ám az ? idegei sem bírták sokáig: a futam felénél dobta el a Yamaháját, Rickynek ezután már könny? dolga volt, és noha nem ? volt a leggyorsabb ezen a hétvégén, de ? motorozott a legokosabban. Idei els? amerikai sikerével már nem eshet meg vele az a szégyen, hogy futamgy?zelem nélkül fejezi be karrierjét, egyúttal megfosztotta Stewartot a tökéletes AMA évad lehet?ségét?l. A Lites mez?nyt ismét lelépte Villopoto, Josh Grant és Jake Weimer, a két hondás tette teljessé a friscói dobogót.

Az amerikai bajnokságot figyelembe véve, eddig egy kivételével valamennyi futamot Kawasaki motor nyerte, ami h?en tükrözi a márka hozzáállását a legrangosabb krossz-szériához. A zöld gépek a legsikeresebbek a tengerentúli bajnokságban az eddig megszerzett 39 bajnoki címükkel (26 Lites és 13 250-es korona). Vajon idén mennyit zsebelnek be a megszerezhet? ötb?l?