Supersport: francia forradalom

Az idei Supersport-idény második nagydíját a 34 esztend?s francia Fabien Foret nyerte a Kawasaki nyergében – a gall pilótával a 2005-ös misanói futam óta nem fordult el?, hogy nyert volna. (A Kawa pedig utoljára ör éve indult pole pozícióból a 600-as kategóriában.) Ez volt pályafutása tizedik sikere, és talán az egyik legemlékezetesebb, hiszen a rajt el?tt a Hondák és a Yamahák t?ntek a verseny nagy esélyeseinek. Broc Parkes sokkal is vezetett, de a hajrában be kellett hódolnia az akkor már gyorsabb Foretnek és a török Kenan Sofouglunak.

A helyi h?s Curtain (11.) és a kétszeres világbajnok Charpentier hoznak még jobb formát is idén: el?bbi R6-osa úgy csúszkált az utolsó körökben, mintha jégen ment volna, a címvéd?nek pedig be kellett érnie egy diszkrét negyedik hellyel. A csapattárs Sofouglu ezzel szemben nyert Katarban és most második lett, az összetettben hét pontos el?nnyel vezet Foret el?tt. Fujiwara harmadik, a favoritoknak kikiáltott Curtain és Charpentier negyedik illetve kilencedik helyr?l várják a folytatást Phillip Island után, Donington Park el?tt.

Gerg? versenye

Talmácsi Gerg?nek a warm up-on sikerült 1 mp-t javítania, aminek nagyon örültek, és jó el?jelnek tekintették. Arra következtettek, hogy ha tudja hozni ezeket a körid?ket, akkor akár húszon belül is végezhet. A 33. helyr?l startolt. A rajtja nagyon jól sikerült, úgy ahogy tervezték – a 20. hely környékére jött fel, majd a második kanyarban összeütközött el?tte Vesa Kallio és Javier Fores. Gerg?, hogy kikerülje az ütközést kénytelen volt kimenni a kavicságyra. Mire vissza tudott jönni a pályára a teljes mez?ny elment mellette. Fokozatosan zárkózott fel, de a jelent?s hátrány miatt a 28. helyen végzett.

Talmácsi Gerg? nyilatkozata: ‘Jól alakult a warm up, amit kedvez? el?jelnek tekintettünk és nagyon boldogok voltunk. Szerencsétlenségemre a jó rajt után, hogy elkerüljem az ütközést Kallióékkal, kényszermegoldásként kimentem a sóderágyra és elment a mez?ny. Több volt ebben a versenyben, mint a 28. hely, de ez egy ilyen sport. A motor teljesítménye rendben volt, a futóm?vet is sikerült jól beállítanunk az Andreani céggel közösen, és gumit is jól választottunk a versenyre. Holnap Stefanóval visszautazunk Katarba a testvérem els? versenyére, majd alig töltök Magyarországon néhány napot és indulok Valenciába, ahol egy háromnapos teszten veszek részt. A következ? futam április 1-én lesz Doningtonban.’