Talma minden futamán pontszerz?

Talmácsi Gábor az idei világbajnoki szezon felénél csatlakozott a bajnoksághoz és mind a 8 futamon, melyeken rajthoz állt a Prorace Team színeiben, pontszerz? helyen végzett.

Es?s, szomorkás vasárnap reggelre ébredt a paddock. Mintha még az id?járás is tudta volna, hogy ma véget ér az idei Superbike Világbajnokság és néhány hónapra búcsút int a kétkerek?ek száguldó cirkusza.  A reggeli id?járást eltekintve, úgy t?nt, hogy igen komoly es?s verseny vár majd a csapatokra.  A vizes körülmények között zajló bemelegít? edzésen Talmácsi Gábor a 6. helyen zárta a tréninget. Majd a Superbike kategória els? versenyéhez hasonlóan a Supersport mez?nye is nedves pályán vágott neki az idei év utolsó küzdelmének és szinte száraz aszfalton fejezték be a versenyt.

Talmácsi Gábor a 6. helyr?l indult. Néhány helyet veszített a rajtnál, de viszonylag gyorsan sikerült el?rébb kerülnie és a negyedik körben már Leonovval vívott kemény csatát az ötödik helyért. Majd sokáig a hetedik helyen motorozott, végül pedig kilencedikként ért célba, ami újabb 7 vébé pontot eredményezett. A világbajnokság összetett eredménylistáján a legeredményesebb magyar versenyz?ként 44 ponttal a 13. helyen zárta a 2012-es évet.

Talmácsi Gábor: Sajnos nagyon gyorsan elkoptak a gumik, így bármennyire is szerettem volna, nem tudtam tartani a korábbi tempómat. A motor elektronikája vizen nem megfelel?, hol alul, hol pedig túl szabályoz, így ez még komoly fejlesztésre szorul. Nyolcból nyolc versenyen sikerült a pontszerzés, amit mindenképpen jónak értékelek és a csapatom is maximálisan elégedett az elért eredményekkel. Köszönöm a Prorace Teamnek a lehet?séget, hogy visszatérhettem a motorversenyzés világába. A szurkolóimnak pedig köszönöm a folyamatos biztatást, ami minden alkalommal nagyon sok er?t adott.