Talmácsi alól kiütötték a Hondát

Az id?járásra a verseny napján sem lehetett panasz. A megszokott menetrend szerint zajlottak a bemelegítések. Talmácsiék 15 perces tréningjére 9:45 órakor került sor. Gábor az edzést végig a pályán töltötte és a 14. helyen végzett. A verseny 13:30 órakor startolt. Talmácsi remekül kapta el a rajtot és az ötödik sorból több helyet is el?relépett. Az els? kanyaron egy jókora fékezéssel ugyan, de sikerült túljutnia, a másodikban azonban nem volt ekkora szerencséje. Egyik vetélytársa belement oldalról és a magyar motoros a sóderágyban végezte. Szerencsére nem sérült meg, de a versenyt már nem tudta folytatni, így elúszott a tervezett pontszerzés reménye, melyre minden esélye megvolt.

Az aragoni versenyen sok volt a kies?, akik szintén pont nélkül búcsúztak. Közöttök volt például a világbajnoki címvéd? Kenan Sofuoglu, a PTR Honda Team versenyz?je, Sheridan Morais, de közülük is minden bizonnyal Sam Lowes a legbosszúsabb, aki végig vezette a versenyt, majd a legutolsó körben kifogyott motorjából a benzin és emiatt búcsút inthetett futamgy?zelemének.

Az eseménydús versenyt végül Fabien Foret nyerte, Van Der Mark és Scassa el?tt.

Red Bull X-Fighters World Tour Dubai 2013

Talmácsi Gábor:

Hihetetlen, hogy megint mennyire balszerencsések voltunk. Remélem, ezzel letudtam a pechsorozatot erre a szezonra és a jöv?ben már csak jó dolgok következnek. Jól kaptam el a rajtot. A start utáni kanyarokban mindig extrán kell figyelni, hiszen óriási a tumultus. Az els?ben még sikerült motoron maradnom egy fékezés után, a másodikban viszont belém jöttek oldalról, ami ellen nem tehettem semmit. Elment a motorom eleje, én pedig a sóderágyban landoltam. Nagyon sajnálom a dolgot, mert jó volt a motorom és minden adott volt egy jó versenyhez. Próbálok el?renézni, két hét múlva Assen.

Supersport, Aragon: végeredmény