Talmácsinak eddig tetszik Moszkva

A hétvégén kerül megrendezésre a Superbike VB 11. fordulója, mely alkalmával csak a Superbike és a Supersport mez?nye áll rajthoz a moszkvai pályán, ami egy teljesen új versenyhelyszín minden csapatnak, minden pilótának.

A nemrég épült pálya közel 4 km hosszú. 10 balos és 7 jobbos kanyarjával, valamint 873 méteres célegyenesével ránézésre egyaránt sorolható a tehcnikás és a gyors pályák közé.  A két kategória versenyz?inek ma nyílt el?ször alkalmuk ismerkedni a pálya vonalvezetésével, mellyel egyid?en megkezd?dtek a motorok ideális beállításainak hangolása is. Talmácsi Gábor délel?tt a 8. id?t érte el. Délután több mint 2,5 másodpercet javított és a 9. helyen zárt, mindössze 0,5 mp-re a 4. helyet megszerz? Kenan Sofuoglutól.

Talmácsi Gábor: Az otthoni id?járás után meglehet?sen hideg van Moszkvában. Reggel csupán 4 fok volt és bár napközben elég er?s volt a napsütés, 16-18 foknál nem mutatott többet a h?mér?. Véleményem szerint a pálya eléggé technikás és fizikailag nagyon megterhel?.  Az egyenes ugyan hosszú, de a pálya többi része lassú, a legtöbb kanyarban 2-es fokozatban motoroztam.  A tapadás egyenl?re nagyon rossz, a motor folyamatosan csúszik elöl, hátul. A délel?tti edzés arra volt jó, hogy megismerjem a pályát. A délutáni másfél órás tréning alkalmával mindenki begyorsult és én is javítottam több mint 2,5 másodpercet. Nagyon szorosan vagyunk egymás után. A futóm?beállítás még nem 100%-os, de már tudjuk hogy mi lehet a megoldás a folytatásra. Holnap a tervek szerint Moszkvába megyünk egy picit kikapcsolódni, majd pénteken kezd?dik a versenyhétvége a szokásos menetrend szerint.