Új sporttámogatási rendszer a KTM Hungáriánál

A hazai motokrossz kedvel?i számára ismert, hogy a KTM két évvel ezel?tt visszavonult az els? osztályból, és átmenetileg csak a gyerek, illetve a junior kategóriában támogatott versenyz?ket. Ennek nem az volt az oka, hogy a KTM Hungária Kft. alábecsülte a bajnoki sorozat jelent?ségét, csupán szembesülnie kellett azzal a ténnyel, hogy a közvetlenül a versenyz?knek adott támogatás hatékonysága bizonyos esetekben er?sen megkérd?jelezhet? volt. A cégnek ugyanis év közben kevés rálátása volt arra, hogy a versenyz? hogyan edzett, hogyan tartotta karban a motorját, valóban megtett-e mindent annak érdekében, hogy saját maga fizikailag, a motorja pedig m?szakilag a megfelel? kondícióban legyen. A sokéves tapasztalat nagyon lehangoló volt. Arról már nem is beszélve, hogy az év végén visszaadott motorok némelyike igen rossz állapotban került vissza.

Miután a KTM eddigi piaci sikereit túlnyomó részt az offroad sportokban elért eredményeinek köszönheti, ezért a KTM Hungária Kft. is kötelességének érzi, hogy visszatérjen az els? osztályba, de okulva a történtekb?l, teljes koncepcióváltással. A motokrosszban, több éves, nagyon pozitív kapcsolat alapján felkértük Czvik Istvánt, hogy lássa el a csapatvezet?i teend?ket. Szervezze meg a csapat edzéseit, versenyprogramját, lássa el és felügyelje a motorok m?szaki karbantartását, gondoskodjon a csapat felkészítésér?l. A versenymotorokat csak és kizárólag a közösen kialakított versenyprogramon lehet használni, szigorúan ellen?rzött üzemórák mellett. A versenyz?k a közös felmér? edzések alkalmával számot adhatnak felkészültségükr?l, az addig elvégzett egyéni munkáról.

Ugyanezekkel az elképzelésekkel indítjuk útjára az idei supermoto csapatunkat Kuncz Richárd vezetésével, aki a KTM Junior Supermoto Kupa lebonyolításában szerzett elévülhetetlen érdemeket. Nem titkolt reményünk és elvárásunk mindkét csapattól a bajnoki dobogó valamely foka, de reális esély van adott esetben a bajnoki címek eléréséhez is.

A KTM MX-TIME Racing Team csapat tagjai: Czvik István (csapatvezet?), Lukács Kristóf (85 cm 3 ), Kerék Krisztián (MX2), Szvoboda Bence (MX2), Weisz Márk (85 cm 3 ), Linninger Patrik (KTM-motoros quad), Kovács Richárd (KTM-motoros quad).

KTM MotomaX Supermoto Csapat tagjai: Necsász Márk (Prestige), Holdonner Norbert (Open), Kuncz Richárd (csapatvezet?), Ónodi Benjámin (Up 85 cm 3 ), Ari Kálmán (versenyszerel?), Tóth Ádám (Prestige), Ambrus Zoltán (versenyszerel?), Kecskeméti Márk (Up 125-250 cm 3 ).