WSBK Katar: Sylvain Guintoli a világbajnok

A Superbike Világbajnokság idei utolsó fordulójának két versenye el?tt még a 2013-as világbajnok, Tom Sykes vezette az összetettet három ponttal a francia Guintoli el?tt. Katarban d?lt el minden, a WSBK sorozat történetének els? lámpafényes futamain.

A rajtot követ?en Jonathan Rea vezeti a mez?nyt, miel?tt Loris Baz át nem veszi a vezetést. A verseny els? felében nyolc versenyz? sürgöl?dik b? egy másodperces id?n belül, majd kissé csillapodnak a kedélyek és Guintoli és Baz lesz az, akik ellépnek a többiekt?l.

WSBK Katar 2014

A 13. körben Melandri leel?zi Sykes-t, szinte hallani az apriliások rivallását, de ez nem marad sokáig így. A Guintoli-Baz páros küzdelmének el?bbi el?zése vet véget a 14. körben, majd az utolsó négy körre jócskán elhúz a tömegt?l, és végül magányosan robog át a célvonalon.

Mögötte honfitársa, Loris Baz végez a szezon egyik legizgalmasabb versenyében, a harmadik Tom Sykes. Ezzel Guintoli idei negyedik futamgy?zelmével az utolsó verseny el?tt három ponttal leel?zi Sykes-t az összetettben.

A negyedik helyen Jonathan Rea tart ki, mögötte Davide Giuliano és Toni Elias az ötödik és hatodik.

Az EVO csatában Niccoló Canepa és David Salom a 12. és 13. helyen libbennek át a célvonalon, a különbség köztük mindössze 0,011 másodperc. Az EVO sorozat gy?ztese ezzel Salom.

C. CORTI ITA MV Agusta Reparto Corse MV Agusta F4 RR 16 kör DNF

A második futam Leon Haslam és Loris Baz ütközésével indul, a mez?nyt Tom Sykes vezeti. Jonathan Rea-nek ez nem tetszik, ? áll az élre, majd érkezik Guintoli, aki új körrekorddal maga mögé utasít mindenkit.

Sykes és Rea végig meccselnek, mígnem három körrel a vége el?tt Rea a harmadik helyre kényszeríti a tavalyi világbajnokot. A negyedik helyért öten csatáznak, végül Marco Melandri, Chaz Davies és Toni Elias férnek be az els? hatba.

A friss EVO-gy?ztes David Salom ismét megmérk?zik Niccolo Canepával, és a 11. helyen végez, mögötte Canepa a 12. a harmadik helyezett EVO-s Bryan Staring, aki Kawasakijával az összetettben a 13. helyen ér be.

Eugene Laverty, Jeremy Guarnoni, Aaron Yates és Sylvain Barrier nem fejezik be a versenyt.

A BMW Racing Team Toth csapata az utolsó futamon sem volt jobb helyzetben a technikai hátteret és a szerencsefaktort illet?en, mint a szezon során bármikor. Imre ezúttal is végig az elektronikával bajlódott, amint megoldódott egy dolog, az magával hozott egy új problémát. Az els? futamon Imre az utolsó, 18. helyen ért célba, a másodikon utolsó el?tti lett kopott gumival, a motorból érkez? furcsa hangokkal kísérve.

Rizmayer Gábornak sem alakult jobban a hétvége. A warm upon meghibásodott Gábor motorján a kuplung, az els? futam hetedik körében pedig elesett. Szerencsére nem esett komoly baja, de nem volt id? a második futamra a motorját megjavítani, így számára ezzel ért véget a 2014-es beugrós Superbike szezon.

Gábor a 25. helyen végzett az összetettben az év során beugóként gy?jtött hét ponttal, míg Imre öt ponttal a 28. lett.