WSBK, Spanyolország: Sykes és Davies a dobogó legfels? fokán, de Rea a világbajnok

A Superbike Világbajnokság Pirelli spanyol fordulójának els? futamát Tom Sykes nyerte a hétvégén, a korábbi világbajnok ezzel 60. dobogós helyezését könyvelhette el a Superbike Világbajnokságban. Eközben csapattársa, Jonathan Rea els? világbajnoki titulusát szerezte meg, bár csak a negyedik helyen ért célba. A futam els? köreiben Rea még Chaz Davies-szel csatázott, aki a második lett. Skyes a rajttól kezdve végig uralta a versenyt, könnyedén szerezte meg 26. futamgy?zelmét.

Rea igyekezett kerülni a felesleges kockázatot, Michael van der Mark és a Pata Honda a friss világbajnok el?tte végeztek, a harmadik helyen. Leon Haslam mögötte, az ötödik helyen ért célba, annak ellenére, hogy csak a 11. helyr?l rajtolt.

Jonathan Rea WSBK 2015

Michele Pirro hihetetlen, de hatodik lett Alex Lowes, Matteo Baiocco, Leon Camier és a leköszön? világbajnok Sylvain Guintoli el?tt.
Jordi Torres már a rajtnál hibázott, kiment a pályáról. Az els? kört a 18. helyen zárta, majd a 12. helyen fejezte be a versenyt, több mint négy másodperccel lemaradva honfitársa, David Salom mögött, aki a legjobb spanyol versenyz? volt a futamban.

Pontot szerzett még Roman Ramos, Leandro Marcado és Ayrton Badovini.

Niccolo Canepa a verseny els? szakaszában a kit?n? negyedik helyen haladt, míg a hatos kanyarban el nem ment a Ducatija eleje. Az élete els? els?soros rajtjának örvend? olasznak sikerült visszaállnia, végül a 17. helyen érte a kockás zászló.

A magyar fiúk, a BMW Team Toth tagjai is sikeresen befejezték a versenyt, Rizmayer Gábor a 18., ifj. Tóth Imre a 20. lett.

22. G. VIZZIELLO ITA Grillini SBK Team Kawasaki ZX-10R +3 kör

A spanyolországi második futam gy?ztese egy ducatis lett, mellé két apriliás állhatott fel a dobogóra. Chaz Davies eggyel volt ügyesebb, mint az els? futamon, és nyerte meg a meleg, napos második versenyt.

Az els? rund gy?ztese, Tom Sykes ezúttal nem tudott meglépni a mez?ny el?l, és bár az els? körök alatt növelte az el?nyét, tíz körrel a leintés el?tt Davies megel?zte, és meg is szerezte kilencedik futamgy?zelmét 2015-ben.

A második verseny – ahogy várható volt – a meleged? pálya miatt kissé lassabb volt, mint az els?. Davies-nek a második felében sikerül elhúznia, és gy?znie majdnem két másodperc el?nnyel Jordi Torres el?tt. A spanyol csapattársát, Leon Haslamet is maga mögé utasította, és mindketten lenyomták a jól induló Skyes-ot, hogy aztán a két apriliás együtt állhasson a dobogóra.

Az els? futamban megszerzett friss világbajnoki címével a zsebében Jonathan Rea ismét a negyedik helyen érkezett be, mögötte az els? futamot nyer? Sykes-szal, akinek úgy t?nt, nehézséget okozott a fokozódó meleg.

A hatodik Matteo Baiocco, a hetedik az ismét jól szerepl? Michele Pirro, ?ket követte Leon Camier, Sylvain Guintoli és Leandro Marcado a top tízben.

Niccolo Canepa hiába rajtolt az els? sorból, csak 11.-ként intették le, a 12. David Salom.

Michael van der Mark öt körrel a vége el?tt esett ki a dobogóért folytatott küzdelemb?l, de sikerült visszaállnia, míg a kilences kanyarban el nem ment Pata Hondája eleje. Onnan is visszatért, 13. lett, három pontot kapott.

A 14. Ayrton Badovini, az utolsó pontot pedig a legfiatalabb résztvev?, Christophe Ponsson szerezte meg.

Alex Lowes-nek áthajtásos büntetés lett a jutalma, miután az els? kör után kihajtott a boxba. Szomorú befejezés, pedig az els? futamon er?sen szerepelt.

A hétvége után a konstrukt?ri világbajnoki cím is a Kawasakié 2015-ben, Rea és Sykes 4. és 5. helye a második versenyben elég volt hozzá.

A magyar páros a 16. (Rizmayer) és 20. (ifj. Tóth) helyeket szerezte meg.

Az idei utolsó el?tti futamra október 4-én kerül sor, a helyszín Magny-Cours, Franciaország lesz.