WSS, Donington: Újabb magyar pontok

Németh Balázs mentette a mundér becsületét, és Ausztrália után újabb két pontot hozott Magyarországnak, és a Tóth csapatnak. Tóth Imit rossz rajtja fosztotta meg attól, hogy ? is feliratkozzon a pontszerz?k közé, de ennek ellenére hurráoptimizmusról szólnak a híradások. Hasonló folytatást kívánunk a Tóth Teamnek!

Nem hazudtolta meg magát az angol id?járás, bár a brit éghajlatra leginkább jellemz? es? most elkerülte a területet. Helyette h?vös, borús id? várta a mez?nyt vasárnap. A reggeli warm up-ra mindössze 6 fokig kúszott a h?mér? higanyszála, minek következtében az aszfalt h?mérséklete is csak alig valamivel a fagypont felett volt. Ennek ellenére néhány versenyz? igen vehemensen próbálta felvenni a versenyritmust a bemelegít? edzés els? szakaszában. A magyar istálló versenyz?i is hasonlóképpen kezdtek, mígnem a lassításra nem intették ?ket, okulva Tamburini és Muresan hatalmas bukásából. Az eset következményeképp a román versenyz? nem is tudott rajthoz állni a délutáni futamon. A warm up-on mindkét Honda jól muzsikált, Tóth Iminél a gumi kopását enyhítend? próbáltak finomítani a hátsó csillapításon. Németh a 20., Tóth a 22. helyen zárt.

Két verseny, négy pont Németh mérlege.

A futam különös izgalmakban nem, kiállásokban azonban annál inkább b?velkedett. A 27 indulóból Muresan sérülése miatt csak 26-an álltak rajthoz. A startot követ?en a 15. helyr?l rajtoló Dell’Omo
már az els? körben kiállni kényszerült. Németh Balázs viszont az els? mért ponton már 3 helyet
javítva rajtpozícióján, huszadikként fordult. Tóth Iminek nem sikerült jól a rajtja, így ? a 25. helyen
hozta a CBR-t. A harmadik körben Ivanov, majd szinte két körönként újabb és újabb versenyz? fejezte
be id? el?tt a futamot. Mindeközben Imi is magára talált a rontott rajt után és egyre jobb körökkel
jött fel a mez?nyre. Balázs a hatodik kört?l ‘meccselt’ Miguel Praia-val, amit végül a Portugál
versenyz? ‘nyert’. Ezt követ?en a 16. körben megel?zte a lengyel Szkopeket. Két körön keresztül folyt
közöttük a küzdelem a 15. helyért, mígnem a lengyel versenyz? hibázott és a kavicságyban végezte.

Eközben Imi is szépen jött fel, de nem tudta teljesen
ledolgozni a rajtnál veszített másodperceket. Három körrel a futam vége el?tt kiállt a futam utolsó,
kilencedik kies?je, az angol James Ellison, aki a 15. kört?l folyamatosan lassult. Németh Balázs így az ausztrál futam után ismét a 14. helyen ért célba és újabb két VB pontot
szerzett. Tóth Iminek is majdnem sikerült megismételnie a Phillip Island-i pontszerzést, ám ez
alkalommal egy hajszállal lemaradva, a 16. helyen hajtott át Hondájával a célvonalon.

A gy?zelemért a két yamahás, Luca Scassa és Chaz Davis vívott egymással kemény csatát. A gy?zelem végül Scassáé lett, aki maximális pontszámmal vezeti a supersport kategória ponttáblázatát.